נריה בן סבו עם רב העיר עפולה
נריה בן סבו עם רב העיר עפולה צילום: אלבום פרטי

שיעור שבועי שהועבר לחניכים בסניף 'בני עקיבא' בעפולה הפכו לספר תורני, 'אור הנר' אותו כתב נריה בן סבו, מסיים כיתה י"ב בתיכון הדתי 'אורט יהודה' בעפולה.

הספר, שזכה לברכת רבנים מובילים, חולק כשי לתלמידי כיתתו עם תום לימודי התיכון שלהם.

את ההחלטה להעניק את הספר לתלמידי הכיתה קיבל מנהל קריית החינוך, יהונתן חזי. ''אין דבר משמח יותר למחנך להעניק את ביכורי היצירה וההצלחה של תלמידו. זה ללא ספק סיום מרגש ומחמם את הלב. מיום כניסתי לתפקיד המנהל הצבתי לנגד עיניי ערכים, מצוינות, והספר הזה הוא השילוב בין השניים''.

ספרו של בן סבו זכה לברכת הרבנים הראשיים לישראל, הרב הראשי לירושלים , זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן, ולברכת רבני הערים עפולה, נוף הגליל ומגדל העמק.

את הספר 'אור הנר', על כל פרשיות השבוע, כתב נריה בעקבות מפגשים שבועיים קבועים עם חניכות וחניכי תנועת הנוער 'בני עקיבא' בעפולה, כשהעביר שיעור פתוח לכל מי שליבו חפץ וכן כשנפגש עם חבריו ללימודים ולמד עמם יחדיו.

לאחר שסיים לכתוב ולערוך את הספר, שלח אותו נריה לרבנים הראשיים לישראל ולרבנים נוספים לקבל ברכה והסכמה.

ראשון המחזקים והמברכים היה רבה הראשי של עפולה, הרב שמואל דוד וכן הרבנים הראשיים לישראל הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, רבה הראשי של ירושלים הרב אריה שטרן, נשיא ישיבת אור עציון וזקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן, רבה הראשי של מגדל העמק הרב יצחק דוד גרוסמן והרב הראשי של נוף הגליל הרב הרצל ישעיהו.

בימים אלה מסיים נריה את בחינות הבגרות האחרונות וממשיך בכתיבתו התורנית. באלול יחל נריה את לימודיו בישיבה הגבוהה 'הר המור' בירושלים .

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו