בכחול לבן מתנערים ממנו. אהוד ברק
בכחול לבן מתנערים ממנו. אהוד ברק צילום: פלאש 90

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, הביע הבוקר (ראשון) זלזול בתקיפה המסתורית שבוצעה באיראן, סמוך לנתנז, אתר הגרעין המרכזי של הרפובליקה האיסלאמית.

בראיון לינון מגל ובן כספית ברדיו 103FM אמר ברק "ככל שהדבר הזה קורה ביוזמתנו זה דבר בסדר גודל שלישי בחשיבות, זה מחסן נטוש על יד הכביש בנתנז. לאיראן היו כאלה פעולות כאלה של אופוזיציה וכל מיני ארגונים קיקיוניים, אין לזה קשר למאבק בגרעין האיראני".

בן כספית הגיב לברק ואמר, "עמוס הראל כתב שזו פגיעה דרמטית בגרעין", אך ברק לא התרשם, "היות ואנחנו רואים את המקום, זה מחסן נטוש, זה לא חלק מהמתחם המוגן ולא בתוך הבונקרים, וההתרשמות שלי שזה לא דבר חשוב, זה דבר שלישוני בחשיבותו. לחבר את זה לחיסול הכור הסורי או העירקי זאת השוואה מופרכת".

על פרשת הצוללות של ראש הממשלה אמר: "הדברים האלה נראים כפרשת השחיתות החמורה ביותר שנראתה בתולדות המדינה"

בתגובה לשאלתו של ינון מגל: "המשטרה הוציאה את שמרון בלי כלום, על טופס שהוא לא חתם", הגיב ברק: "ינון אתה גורר אותי לפינה לא טובה, אנשים שעוסקים בהגנה של מעגל השחיתות של נתניהו, שלחו את אחד האנשים במשרד רה"מ להלך אימים, להסביר למנדלבליט, שאם חלילה הדברים האלה יתבררו הוא עלול להוביל בהחלטתו לזה שלישראל תימנע היכולת לתת מענה לאיומים אסטרטגים".

"לא יכול להיות שנתניהו לא ידוע על הדבר הזה, המועמד שלו לראש המלל, וראש הלשכה שלו כולם מעורבים עד צוואר, ונתניהו לא יודע כלום? מדוע לא נלקחה עדותו?", תהה ברק.

ברק תקף את העיתונאים הקושרים את שמו לפרשיות ג'פרי אפשטיין וטען כי הדברים מתפרסמים כדי להסיח את הדעת ממשפט נתניהו, "הם שופרות נתניהו - חיפושיות זבל חרוצות".

על דבריו של צחי הנגבי אמר: "הוא עשה טעות, אני אומר לכם הטיפול שלנו מעבר לצחי הוא חובבני, העניין צריך לעבור לטיפול של משרד הביטחון, הכללים ברורים. מה שישנו אצלנו זה פאניקה, היו צעדים נכונים בהתחלה, ההמשך היה ההפחדה של הציבור. אנחנו אלה שלא יכולים לנסוע לאירופה, ששם עבדו בשביל האזרחים. נתניהו עובד אצל עצמו, ההסתה נמשכת הבזבזנות של הממשלה המנותקת, ובמקום לעבוד מאשימים את האזרחים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו