עובדי i-Digital התאגדו בהסתדרות

בין המצטרפים: נציגי מכירות, אחמ"שים, מנהלים ועובדי מטה מ-18 חנויות הרשת ברחבי הארץ

ערוץ 7 , י"ג בתמוז תש"פ

ועד הפעולה באיידיגיטל
ועד הפעולה באיידיגיטל
צילום: דוברות ההסתדרות

כ-180 עובדי רשת i-Digital שמשווקת את מוצרי Apple בישראל, התאגדו היום (א') בהסתדרות והקימו ועד פעולה. עם העובדים שהתאגדו, נמנים, בין היתר: נציגי מכירות, אחמ"שים, מנהלי סניפים ועובדי מטה.

הרשת שהוקמה לפני 12 שנה, היא קמעונאי הפרימיום היחיד של אפל בישראל ומונה כיום 18 חנויות ברחבי הארץ. בין המוצרים שמשווקת הרשת: אייפון, אייפד, מק, אפל ווטש ומוצרים נוספים.

מהלך ההתארגנות בהסתדרות קרם עור וגידים לאור רצונם של העובדים להסדיר את תנאי העסקתם בהסכם קיבוצי, תוך חיזוק ביטחונם התעסוקתי. כמו כן, העובדים מעוניינים לשפר את שכרם, להסדיר את אופן הצבת יעדי המכירות בחברה ולהיות שותפים להליך קבלת ההחלטות שנוגעות לעתידם.

במכתב שהועבר מההסתדרות להנהלת הרשת, המנכ"לית איילת צרפתי-רוזן הוזמנה לתאם פגישה ראשונה עם נציגות העובדים לשם פתיחת תהליך המו"מ כחוק, על מנת לעגן את ההסכמות בין הצדדים בהסכם קיבוצי ראשון.

מוועד הפעולה של עובדי iDigital נמסר "כל עובד ברשת יודע להעריך את שווי העסקאות שהוא מכניס לחברה והיה רוצה להיות מתוגמל בהתאם בתלוש השכר שלו. ימי הקורונה רק חיזקו את רצוננו לעשות מעשה ולהתאגד. אנו אוהבים את מקום העבודה שלנו ומאמינים כי הנהלת החברה תבחר בדרך של הידברות ושיתוף פעולה - דרך שתחזק את i-Digital ותקדם את רווחת עובדיה".

מהלך ההתאגדות לווה על ידי ורד כרמון ואור שיזף מהאגף להתאגדות עובדים בהסתדרות בשיתוף אלון וינברן מאיגוד עובדי הסלולר ההייטק והאינטרנט.