משרד הבריאות:
עשרות אלפי מסרונים נשלחו בעקבות איכוני שב"כ

קבלת מסרון מחייבת כניסה מיידית לבידוד. במשרד הבריאות מסבירים כי הדבר מציל חיים ופועלים לפתרון הבעיות שהתגלו.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג בתמוז תש"פ

שוטר במבצע אכיפה
שוטר במבצע אכיפה
צילום: דוברות המשטרה

משרד הבריאות מעדכן אחר הצהריים (ראשון) כי מאז יום חמישי האחרון נשלחו עשרות אלפי מסרונים ממשרד הבריאות בעקבות איכוני השב"כ.

"אנחנו מבינים את הקושי שהפעולה יוצרת עבור הציבור אבל חשוב לזכור כי הדבר מסייע רבות בחקירות האפדימיולוגיות ומציל חיים", אמרו במשרד הבריאות.

במשרד מבקשים גם להדגיש כי מתקבלות פניות רבות בנושא ערעור על בידודים במוקד קול הבריאות 5400* וזמני ההמתנה גבוהים מאוד. במשרד פועלים לשפר את הזמינות ואת רמת השירות כבר בימים הקרובים עם תוספת כוח אדם במוקד.

''קבלת מסרון מחייבת כניסה מיידית לבידוד ויש לנהוג בהתאם למסרון עד קבלת אישור רישמי אחר", הבהירו במשרד הבריאות.

מוקדם יותר היום אישרה ועדת הקורונה בכנסת את ההגבלות שעליהן החליטה הממשלה בסוף השבוע האחרון. החל ממחר (שני) בשעה 08:00 בבוקר יוכלו להתכנס עד 50 בני אדם באולמות אירועים, מועדונים, ברים ובתי כנסת. מי שמתחתן הערב יכול לקיים את החתונה בהגבלה של עד 250 איש.

על פי נתוני משרד הבריאות, ישנם 11,189 חולי קורונה פעילים בישראל. מספר החולים שמצבם קשה עומד על 86, כאשר 29 מתוכם מונשמים. עד היום נפטרו בישראל 330 חולי קורונה.

"אנחנו בעיצומה של התפרצות חזקה מאוד של הקורונה", אמר מוקדם יותר ראש הממשלה בנימין נתניהו. "ההתפרצות הזאת תלווה בהכפלה של מספר החולים הקשים, דבר שיאתגר את מערכת הבריאות".

נתניהו יכנס מחר את הממשלה פעם נוספת לצורך קבלת החלטות על צעדים חדשים לבלימת התפשטות הנגיף.

סגן שר הבריאות יואב קיש שהשתתף היום (ראשון) בישיבת ועדת הקורונה בכנסת, הזהיר מפני מצב תחלואת הקורונה במדינה.

"אנחנו בגל שני קשה ומסוכן מהגל הראשון. אנחנו במלחמת התשה ארוכה. אחוז החולים המאומתים רשם עלייה חדה - מ-0.5% באמצע מאי ל-5% היום מכלל הבדיקות", ציין סגן השר.

"הכפלנו את מספר החולים בעשרה ימים, יש כמות גדולה יותר של חולים קשים חדשים. אנחנו בתחלואה מתפשטת בכל רחבי הארץ", הסביר קיש.

סגן השר הוסיף והזהיר, "אנחנו עומדים לעלות למאות חולים חדשים. אנחנו חייבים לפעול משמעותית להגביל אירועים חברתיים המוניים. צריך להתפלל בחוץ ובקבוצות קטנות".