עמיר פרץ חתם על צו האוסר ייצוא של מכונות הנשמה מישראל

שר הכלכלה והתעשייה חתם על צו האוסר שיווק מכונות הנשמה ומוצרי חיטוי נלווים המיוצרים בישראל למדינות העולם עד לסוף חודש יולי 2020.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ג בתמוז תש"פ

עמיר פרץ חתם על צו האוסר ייצוא של מכונות הנשמה מישראל-ערוץ 7
מכונת הנשמה
צילום: ISTOCK

שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ (העבודה) חתם הערב (ראשון) על צו האוסר שיווק מכונות הנשמה ומוצרי חיטוי נלווים המיוצרים בישראל למדינות העולם עד לסוף חודש יולי 2020.

מלבד מכונות ההנשמה הצו כולל הגבלת יצוא בהתאם לרישיון למוצרי אלכוהול למעט אלכוהול לשתייה, מסיכות, מטושים ומוצרים לחיטוי המכילים 60% אלכוהול ומעלה.

החלטתו של השר לחתום על הצו נובעת עקב עלייה בתחלואה בישראל, והצורך במכונות ההנשמה ושאר המוצרים קודם כל לצרכים של אזרחי ישראל.

כאמור, תוקפו של הצו הינו עד לסוף חודש יולי 2020. במהלך תקופה זו תיבחן האפשרות לייצא מכונות הנשמה בתנאי שהיקף ייצור מכונות ההנשמה יגדלו ובמקביל התחלואה בישראל תרד.

החלטות הממשלה מכוונות ליעד של 5,000-7,000 מכונות הנשמה, הן לטיפול השוטף והן לחולי הקורונה.
נכון להיום, בהתאם לנתוני משרד הבריאות שהוצגו למל"ל ולוועדת הקורונה, יש בישראל 3,700 מכונות הנשמה, כשעד כה סופקו בייצור מקומי 556 מכונות הנשמה.

''החלטתי לחתום על הצו לאיסור ייצוא מכונות הנשמה לחודש הקרוב, כיוון שמחד, אני בעד לפתוח את המשק לשיווק בחו"ל, אולם, מחובתי גם לדאוג לאזרחי ישראל ולהיות ערוכים, במידה ונקלע למצב חירום בו מספר החולים הקשים יעלה בצורה קיצונית", אמר פרץ.