ח"כ משה גפני: הישיבות ייסגרו? נפרוש מהממשלה

יו"ר ועדת הכספים זועם על הצעת המל''ל לסגור את הישיבות ומאיים לפרוש מהקואליציה. משרד הבריאות: 11,540 חולי קורונה פעילים בישראל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בתמוז תש"פ

ח"כ משה גפני: הישיבות ייסגרו? נפרוש מהממשלה-ערוץ 7
מחיצות בישיבה
צילום: אריה מינקוב

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) אמר הערב (ראשון) כי אם הממשלה תחליט לסגור את הישיבות בשל הזינוק בתחלואת הקורונה, הוא ימליץ לרבני יהדות התורה לפרוש מהממשלה.

גפני אמר את הדברים בעקבות ההצעה של המטה לביטחון לאומי לסגור את כל הישיבות בישראל, כולל אלו הפועלות במתווה הקפסולות.

מנתוני משרד הבריאות עולה כי 719 ישראלים אובחנו כחולי קורונה מאז חצות ומניין הנפטרים עלה ל-331.

ישנם 11,540 חולי קורונה פעילים בישראל, 86 מהם במצב קשה ו-27 מונשמים. 17,916 ישראלים החלימו מקורונה.

לאור הנחיית שר הביטחון בני גנץ נפתחו היום שתי מלוניות קורונה נוספות: מלונית אחת בתל אביב המיועדת ברובה לעובדים זרים ומלונית בניר עציון המיועדת ברובה לציבור החרדי.

בנוסף הורה שר הביטחון גנץ להרחיב את מספר בתי המלון המיועדים לחולי הקורונה הנמצאים בבידוד ובימים הקרובים צפויות להיפתח עוד שתי מלוניות שלפחות אחת מהן תהיה מותאמת לציבור החרדי.

נכון להיום שוהים במלוניות הקורונה המופעלות על ידי משרד הביטחון וצה"ל 1,463 חולים, ובימים הקרובים ניתן יהיה לקלוט עוד 2,000 חולים במלוניות הנוספות שייפתחו ובאלו הקיימות.

מוקדם יותר היום אישרה ועדת הקורונה בכנסת את ההגבלות שעליהן החליטה הממשלה בסוף השבוע האחרון. החל ממחר (שני) בשעה 08:00 בבוקר יוכלו להתכנס עד 50 בני אדם באולמות אירועים, מועדונים, ברים ובתי כנסת.

על פי נתוני משרד הבריאות, ישנם 11,189 חולי קורונה פעילים בישראל. מספר החולים שמצבם קשה עומד על 86, כאשר 29 מתוכם מונשמים. עד היום נפטרו בישראל 330 חולי קורונה.

"אנחנו בעיצומה של התפרצות חזקה מאוד של הקורונה", אמר מוקדם יותר ראש הממשלה בנימין נתניהו. "ההתפרצות הזאת תלווה בהכפלה של מספר החולים הקשים, דבר שיאתגר את מערכת הבריאות".

נתניהו יכנס מחר את הממשלה פעם נוספת לצורך קבלת החלטות על צעדים חדשים לבלימת התפשטות הנגיף.

סגן שר הבריאות יואב קיש שהשתתף היום בישיבת ועדת הקורונה בכנסת, הזהיר מפני מצב תחלואת הקורונה במדינה.

"אנחנו בגל שני קשה ומסוכן מהגל הראשון. אנחנו במלחמת התשה ארוכה. אחוז החולים המאומתים רשם עלייה חדה - מ-0.5% באמצע מאי ל-5% היום מכלל הבדיקות", ציין סגן השר.

"הכפלנו את מספר החולים בעשרה ימים, יש כמות גדולה יותר של חולים קשים חדשים. אנחנו בתחלואה מתפשטת בכל רחבי הארץ", הסביר קיש.

סגן השר הוסיף והזהיר, "אנחנו עומדים לעלות למאות חולים חדשים. אנחנו חייבים לפעול משמעותית להגביל אירועים חברתיים המוניים. צריך להתפלל בחוץ ובקבוצות קטנות".