הספורט הישראלי נכנס לבידוד

העליה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה במדינה, לא פוסח גם על עולם הספורט. אחרי שחקני מכבי בכדורגל, ספורטאים נוספים נכנסים לבידוד

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ד בתמוז תש"פ

שגיא מוקי. נכנס לבידוד
שגיא מוקי. נכנס לבידוד
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

הגל השני של נגיף הקורונה מכה גם בעולם הספורט הישראלי. אחרי ששלשום התבשרו במועדון הכדורגל של מכבי ת"א על כך שמנהל הקבוצה יואב זיו ושלושה שחקני המועדון - איתן טיבי, אייל גולסה ואבי ריקן, מחוייבים להיכנס לבידוד לאחר שאיכון הטלפונים הניידים שלהם זיהה אותם בסמוך לחולה קורונה מאומת, הונחו היום שחקנים וספורטאים נוספים להיכנס לבידוד.

בזמן שקצב העליה בתחלואה ובמספר הנדבקים במדינה עולה עוד ועוד בימים האחרונים, כעת גם על עולם הספורט מאיים הנגיף כשלא מעט שחקנים וספורטאים צוו להיכנס לבידוד.

אל שחקני מכבי ת"א ומנהלם, הצטרף היום גם מגן הקבוצה מאור קנדיל שקיבל הודעה כי מבדיקה אפידמיולוגית שנערכה לחולה קורונה מאומת ואיכון הטלפון הנייד שלו, זה שהה ליד החולה בתאריך 24 ביוני בין השעות 22:00 - 23:00. כמו עם שחקניה האחרים, גם הפעם טוענים במכבי כי מדובר באיכון שגוי לאור העובדה כי ביום ובשעה הנקובים, שהה קנדיל בביתו יחד עם בת זוגו שלא קיבלה הודעה מסוג זה.

מי שגם נמצא חיובי לבדיקת הקורונה הוא שחקנה של הפועל ראשון לציון מהליגה הלאומית, צח בללי. המגן השמאלי בן ה-24 נמצא חיובי לבדיקה שערך לאחר שזה לא הרגיש טוב. קבוצתו במדיה שיחק ביום שני שעבר, נכנסה כולה לבידוד עד שיתקבלו הנחיות מפורטות.

בענף הכדורסל נחשפו שניים בינתיים לנגיף - אוריאל טרוצקי, שחקנה הצעיר של הפועל חולון וטיילור דורסי שהפר את הנחיות מנהלת הליגה בכדורסל ונחשף לחולה קורונה בבניין בו הוא גר.

במנהלת ליגת ווינר סל אמרו כי "אנחנו נמצאים בשגרת קורונה וצריך לנהוג בקור רוח. טיילר דורסי ואוריאל טרוצקי יעברו בדיקת קורונה בהקדם, במידה ויימצאו חיוביים תיערך חקירה אפדימיולוגית ומשם נמשיך. בשלב זה השחקנים לא סובלים מסימפטומים, לשניהם אין חום, לא התאמנו עם קבוצותיהם ונמצאים בבידוד". במנהלת אמרו כי בכל מקרה המשחק מחר של מכבי ת"א מול הפועל חולון יתקיים כסדרו.

גם בענף ההישגי הגדול ביותר של ישראל, ענף הג'ודו, נצטוו הספורטאים להיכנס לבידוד לאחר שאלה שהו במחנה אימון בימים האחרונים בכנרת. על פי הפרסום, אחד מהספורטאים, לא מישהו מבין הג'ודוקאים הבכירים, התגלה כחולה קורונה, ועל כן כל הספורטאים נכנסו לבידוד מיידי. הספורטאים ייבדקו כבר מחר וישהו בבידוד כמתחייב על פי הוראות משרד הבריאות אמרו באיגוד הג'ודו.

"רוצה לעדכן אותכם ישירות. כל נבחרת הג׳ודו האולימפית נכנסה לבידוד עד חמישי הבא. היינו במחנה אימונים ואחד הספורטאים התגלה כחיובי לקורונה. אני מרגיש בסדר, מחר אעשה בדיקה", כתב הג'ודוקא הבכיר והמדליסט שגיא מוקי בחשבון האינסטגרם שלו.

נראה כי הנגיף לא מבחין בין אדם לאדם ומקצועו, ולא פוסח גם על עולם הספורט הישראלי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il