השר זאב אלקין
השר זאב אלקין צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לכל מי שחושב שכתבות מוזמנות עם הכפשות אנונימיות ופחדניות ירתיעו אותי ויגרמו לי להיכנע לבריונות של חלק מראשי המוסדות, כנראה שלא מכיר אותי מספיק.

אני לא אוותר על ההגנה על בריאות ועל חיי הסטודנטים ובני משפחותיהם. גם בגיל צעיר בזמן פעילותי בברית המועצות ידעתי לעמוד מול איומים והכפשות גדולים מאלה.

מערכת ההשכלה הגבוהה במדינת ישראל יקרה לי לא פחות מאשר לאנשי ור"ה, ואני לא צריך הטפות מוסר מתחסדות כדי להבין מה חשיבותה של מערכת ההשכלה הגבוהה למשק ולחברה הישראלית.

כמי שצמח במערכת ההשכלה הגבוהה והיה בשר מבשרה, בכל תפקיד שבו כיהנתי תמיד עמדתי לימינה של מערכת ההשכלה הגבוהה ולימינם של הסטודנטים.

אבל מערכת ההשכלה הגבוהה שאני אאבק למענה היא מערכת שרואה את הסטודנטים והצרכים שלהם בגובה העיניים, שרואה את הסטודנט כלקוח מרכזי של מערכת ההשכלה הגבוהה ולא רק עוד שורה בספר ההכנסות של המוסדות.

אני אאבק על מערכת השכלה גבוהה שיש בה חלוקה הוגנת של התקציבים, שרואה גם את הצרכים של המכללות המתוקצבות והלא מתוקצבות וגם של האוניברסיטאות הצעירות והאוניברסיטאות שבדרך כמו אוניברסיטת אריאל ואוניברסיטת רייכמן בהרצליה.

מי שהתרגלו לשלוט בבריונות במשאב לאומי עצום של 12 מיליארד ₪ תוך התעלמות מהצרכים של המשק, מהאינטרסים של הסטודנטים ומרוב המוסדות בתחום ההשכלה הגבוהה צריכים להבין שהגיע הזמן לשינוי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו