בצלאל סמוטריץ':
דווקא עכשיו, זה הזמן לחזק אותם

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מביע תמיכה במאבק העובדות הסוציאליות: "עושים לכולנו את העבודה. הם שמטפלים בשכבות החלשות ביותר באוכלוסייה"

בצלאל סמוטריץ' , י"ד בתמוז תש"פ

תגידו, זה נראה לכם נורמלי שעובדת סוציאלית שנותנת את כל כולה במשרה מלאה, ואף הרבה מעבר לכך, משתכרת פחות משכר מינימום ונדרשת לקבל השלמת הכנסה?!

נראה לכם נורמלי שיש קרוב לאלף תקנים של עו"סים שלא מאויישים ורוב התקנים המאויישים הם של חצי משרה בקושי?!

נראה לכם נורמלי שמערך כל כך חשוב, שעושה עבור כולנו את עבודת הקודש של התמיכה בחוליות היותר חלשות בחברה, עומד על סף קריסה, דווקא בתקופה הזו שבה יותר ויותר אנשים נזקקים לשירותיו?!

לי זה לא נראה נורמלי! אני בטוח שגם לכם.כולנו רוצים חברה חזקה. חברה שתאפשר לכוחות החזקים של השוק למשוך קדימה. אבל כדי שזה יקרה אנחנו חייבים לדעת שיש לנו רשת ביטחון סוציאלית שתומכת במי שלא מסוגל.

העובדים הסוציאליים עושים לכולנו את העבודה. הם שמטפלים בשכבות החלשות ביותר באוכלוסייה. בנוער, ברווחה, בחוסים, ובעצם בכל תחום, ודווקא הם נזרקים מתחת לגלגלי האוטובוס.

אני תומך בכל לב במאבקם הצודק של העובדות והעובדים הסוציאליים וקורא לממשלה להתעשת. העו"סים בשירות הציבור, מרוויחים משכורות מביכות, סובלים מאלימות נוראית (פשוט כי הם עומדים לא פעם חסרי אונים מול "הלקוחות" שלהם, לא מצליחים לתת להם מענה ואז חוטפים את הזעם בצורה של אלימות קשה), ועל רפורמה עתידית בשכר, מי בכלל חושב?!

כן, אנחנו בתקופה קשה והקורונה פוגעת בכולם, השירות הציבורי צריך להיכנס מתחת לאלונקה אבל זה חייב להעשות באופן דיפרנציאלי. העוס"ים בתת תנאים כבר שנים, ודוקא עכשיו זה הזמן לחזק אותם.

אני מרגיש זכות וחובה לעמוד לצידם ולהיות להם לפה. אתם שיום יום משמשים כחיילים של אזרחי ישראל בחזית הסוציאלית שלנו מקבלים אותי היום כחייל במאבקכם, במאבקנו.