ילדים חרדים
ילדים חרדים צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מנהלי רשתות הגנים המובילות במגזר החרדי, שיגרו אתמול מכתב דחוף לשר החינוך יואב גלנט ובו התריעו כי אם לא יינתן פטור מרישוי לקייטנות והצהרונים שהם מפעילים ברחבי הארץ, הם יאלצו לסגור את המסגרות הללו כבר מחר ולשלוח 150,000 ילדים הביתה, כאשר המשמעות הכללית של הצעד ברורה.

במכתב עליו חתומים מנהלי מוסדות לחינוך מיוחד גני ילדים ומעונות יום בית יעקב, עץ הדעת, רשת הגנים של אגודת ישראל, מרכז גני ילדים אור לילד, נכתב: כי המשרד הציב דרישה להליך רישוי מייגע ומיותר כתנאי להפעלת הקייטנות והצהרונים.

"לא מדובר במחנה קיץ, גם לא בפעילות קייטנה פרטית או במבנה פרטי. מדובר בפעילות של המשך יום לימודים באותו מוסד מפוקח כל השנה על ידי משרד החינוך. הפעילות מתקיימת עם אותו צוות של כל השנה המפוקח באופן שוטף על ידי המשרד והמפקחים.

"הילדים המשתתפים הינם אך ורק הילדים הלומדים כל השנה במוסד החינוכי שכן תקופת הקורונה לא מאפשרת פעילויות חוץ וגם פעילויות פנימיות מתקיימות בהגבלות רבות. מה גם שרישוי המוסד של כל השנה מספק גם לחודש יולי!", קובלים המנהלים במכתבם ומתרעמים על הדרישה להסדיר באופן מיוחד את הרישוי של הקייטנות והצהרונים, חרף העובדה שאלו פועלים כאמור בתוך המסגרות הקיימות ומופעלות על ידי הצוות הקיים.

במכתבם מתריעים המנהלים, כי אם משרד החינוך לא ייסוג בו מהדרישה הדרקונית ומעומס הבירוקרטיה הם יאלצו להודיע על הפסקת הקייטנות והצהרונים ב-3,700 נקודות ברחבי הארץ שבהם מתקיימת פעילות מידי יום ל-150,000 ילדים, החל ממחר יום שלישי.

"המחסום האחרון מפני קריסה כלכלית של המשק היא המשך הפעילות הסדירה של הקייטנות, לא יתכן שבגלל עודף בירוקרטיה 150,000 ילדים יהיו בלי מסגרת מה שיגביל את היכולת של ההורים לצאת לעבודה", טען אחד המנהלים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו