הנגב
הנגב צילום: פלאש 90

תנועת בני עקיבא החלה בימים אלה בשיתוף פעולה מיוחד עם תנועת אור לחיזוק ההתיישבות בנגב ובגליל.

במסגרת זו החל קמפיין מיוחד הקורא לחברי תנועת הבוגרים של התנועה להירתם למשימה הלאומית. זאת, כאמור, בחבירה לתנועת אור שליוותה ב-20 השנים האחרונות עשרות אלפי מתיישבים במעבר לנגב ולגליל.

המטרה המרכזית היא כי בוגרי התנועה ייקחו חלק בגרעיני הקהילות הפועלים כיום בערד, באר שבע, מגדל העמק, עכו וקרית ים ויצטרפו לבניית גרעיני קהילות חדשים ביישובים נוספים. זאת מתוך ראייה וחזון הרואה בנגב ובגליל את אחד מיעדי ההתיישבות המשמעותיים כשכיום רק כ-20% מתושבי ישראל מתגוררים בו למרות ששטחים אלו מהווים כ-80% משטחה של מדינת ישראל.

ראש תנועת הבוגרים בבני עקיבא אליעד אברקי אומר כי "תנועת בני עקיבא רואה בהתיישבות בכל חלקי ארץ ישראל את אחת המשימות המרכזיות שעליה לקדם באופן משמעותי. לצערנו, הנגב והגליל עדיין לא מיושבים באופן הראוי- גם כיום למעלה מ-70 שנה לאחר קום המדינה. אנו קוראים לבוגרי התנועה להירתם למשימה הגדולה הזו ולהצטרף לקהילות משימתיות שיפיחו רוח חיים חדשה באזורים אלו."

מנהל ההתיישבות בתנועת "אור" יאיר שרף מוסיף, "מתרגשים וגאים להיות שותפים של תנועת בני עקיבא המפוארת במהלך ציוני מרכזי של דורנו. ערוכים להנגיש הזדמנויות דיור וקהילה לבוגרי התנועה שכבר התעניינו ולאלפים נוספים שייחשפו לקריאה בשבועות הקרובים. יחד נמשיך להקים מדינה, לצמוח ולהצמיח את הגליל והנגב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו