נפתלי וגילת בנט
נפתלי וגילת בנטצילום: דוברות

גילת בנט, רעייתו של יו"ר ימינה חבר הכנסת נפתלי בנט, תקפה את ראש הממשלה בנימין נתניהו בפייסבוק.

בנט התייחסה לפוסט שכתב האסטרטג אסף פאסי שקרא למנות את בעלה למנהל המערכה הישראלית נגד הקורונה.

"שימו בצד ימין ושמאל. מי שצריך לנהל כעת זה נפתלי בנט. בתיאום עם הגורמים השונים הוא זה שצריך לנהל את האירוע. הוא חרוץ, מדויק וער למה שקורה בשטח", כתב פאסי.

הוא הוסיף, "זה הדבר היחיד בו הוא יכול להתמקד בחודשים הקרובים. אין לו משרד או תיק. רק לשמור עלינו מהקורונה. תנו לבנט לנצח את הקורונה".

גילת בנט, כאמור, הגיבה לדברים. "מדהים שהעובדה שביבי למרות כשלונו המהדהד לא מעלה זאת בדעתו מוכיחה כמה המדינה הזאת לא מעניינת אותו".

"מצידו שנעבור שואה כלכלית רק שלא יאהבו מישהו יותר ממנו", הוסיפה רעייתו של נפתלי בנט.

מהליכוד נמסר בתגובה: "בזמן שראש הממשלה נתניהו עובד מסביב לשעון כדי להציל את חייהם ופרנסתם של אזרחי ישראל, לא נקבל הטפות מוסר ממי שהעדיפו להישאר באופוזיציה במקום לשאת באחריות ולעבוד למען אזרחי ישראל, וכשהיו בקואליציה היו עסוקים בלהדליף בלי הפסקה מתוך הקבינט".

מוקדם יותר הערב פורסם סקר של מכון 'מדגם' שבוצע עבור חדשות 12, והצביע כי נמשכת הצלילה באמון הציבור בתפקודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במשבר הקורונה ולצד זאת גובר האמון ביו"ר ימינה נפתלי בנט.

מ-74% שהעניקו ציון טוב להתנהלות נתניהו במשבר לפני חודשיים, הוא ירד ל-58% בשבוע שעבר וכעת - 46% בלבד.

בנושא הכלכלי רק 33% תומכים במדיניות ראש הממשלה, כאשר רוב מצביעי הימין סבורים שטיפולו במשבר רע.

לצד זאת, מפלגת ימינה מתחזקת בסקר באופן משמעותי ומקבלת 11 מנדטים, כשלושה מהם על חשבון מפלגת השלטון.

הליכוד זוכה ב-37, הרשימה המשותפת ב-15 וגם יש עתיד-תלם ב-15. כחול לבן מקבלת בסקר 11 מושבים, ש"ס 9, ישראל ביתנו 8, יהדות התורה 7 ומרצ 7.

מפלגות העבודה, הבית היהודי, דרך ארץ וגשר אינן עוברת את אחוז החסימה.

הנתונים מלמדים כי אם נערכות בחירות בקרוב לגוש הימין יש 64 מנדטים מובטחים, לגוש השמאל עם הערבים 48 וישראל ביתנו ממשיכה לנדוד ביניהם עם 8 מנדטים.