גילה אלמגור
גילה אלמגור צילום: Tomer Neuberg/Flash90

השחקנית הוותיקה גילה אלמגור תקפה אמש (שני) את ההגבלות שהטילה הממשלה ובהן סגירת מופעי התרבות.

״זה יום נורא, כעס זה לא מילה - זו אכזבה וזו מכה כל כך קשה לציבור כל כך גדול״, אמרה. ״ברגע שאתה אומר לסגור את עולם התרבות ואולמות התרבות אתה זורק 200 אלף משפחות לכלבים. ואז בא שר שאני אפילו לא יודע לומר למה, ואומר שהכול חארטה?! איך הוא לא מתבייש?! שיסתכל לאנשים בעיניים".

בראיון לחדשות 12 זעמה אלמגור: "למה לא תרבות?! אנשים צריכים אוכל, ושלאף אחד לא יגיד שלאנשים האלה יש אוכל. אני מפרנסת את עצמי מאז שמלאו לי 15. תמיד שמתי ליום סגריר בצד, כי כל החיים פחדתי והפחדים שלי הצדיקו את עצמם – אני לא רעבה, אבל החברים שלי רעבים, וזה דבר שקשה מאוד לעכל".

"אנשים צעירים, שחקנים, שלמדו ונאבקים להביא את הכסף הביתה בהופעות בתיאטרון ילדים, הרצאות ולימודים - והיום אין להם לחם?! למה?! למי זה מגיע?! שהממשלה תתייצב ותפצה את המגזר הזה את עולם התרבות משום שהאנשים האלה נזרקים לרחוב. בגרמניה ובניו יורק – אנשים מקבלים כסף כדי לעבור את התקופה הרעה הזו. בכל מקום בעולם משתדלים לפצות את הגופים האלה שניזוקים כל כך".

"הכי קל זה לסגור את כולם מאחורי מנעול ובריח" הוסיפה אלמגור, "ואז יהיה שקט ולא יצאו לרחובות ולא יפגינו - נפגין גם אם תסגרו אותנו, יפגינו עד שיהיה לאנשים לחם לאכול, להביא הביתה לחם. זה לא חארטה אדוני השר הנגבי, שר לאני לא יודעת מה, אני לא יודעת מתי לא הבאת לחם הביתה".

היא תקפה את הממשלה: "הממשלה הזו מנופחת ומיותרת. תנו דוגמה אישית ותוותרו על חלק מהשכר שלכם, נראה אתכם עומדים לפני מקרר ריק כשאתם אומרים לאישה שלכם שוויתרתם על חלק מהשכר כדי לתת דוגמה אישית. תנו דוגמה אישית, אחרת אתם לא שווים שום דבר".

"עוד כמה ימים אהיה בת 81, לפעמים אני מרגישה שטוב שהרוב מאחוריי - כי ככה לא טוב לחיות. אני רוצה אופק ואני רוצה סיבה לחיות, ואני זה אומר עולם שלם עולם התרבות הישראלי, אני מייצגת את עצמי והמסע שעשיתי, אבל הייתה סיבה – בשביל מה עכשיו?! תעזרו לנו, תצילו את עולם התרבות ותצילו את המדינה".