רובינשטיין וינקלביץ'
רובינשטיין וינקלביץ'צילום: דוברות

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' (כחול לבן) סיירה בעיר בני ברק, נפגשה עם ראש העיר אברהם רובינשטיין, ביקרה בחמ"ל הקורונה ובמתחם הבדיקות הסרולוגיות ונפגשה עם בעלי עסקים.

השרה ינקלביץ' וראש העיר רובינשטיין סיכמו על שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין עיריית בני ברק לבין משרד התפוצות, כאשר לראשונה הציבור החרדי ישולב בפרויקטים של משרד התפוצות לחיזוק הזהות היהודית וחיזוק הקשר בין יהדות התפוצות לתושבי ישראל.

ינקלביץ' ורובינשטיין שוחחו בפגישתם על האתגר הגדול של קיום יהודי בתפוצות, על סכנת ההתבוללות ועל הצורך לחזק ולחבק את אחינו בתפוצות ולפעול במשותף למען עתיד העם היהודי.

בפגישה השתתפו גם סגן ראש העיר מנחם שפירא, חבר מועצת העיר משה מורגנשטרן, מנכ"ל העירייה שמואל ליטוב, גזבר העירייה ומנהל מטה החירום אריק אדלר.

"הציבור החרדי הוא חלק בלתי נפרד מהציבור בארץ", אמרה ינקלביץ'. ''דווקא כציבור אמוני צריך להיות לו תפקיד וחלק במאמץ העולמי לשמירה על יהדות העולם. שיתוף הפעולה שנרקם עם עיריית בני ברק הוא צעד מבורך, ואני מודה לראש העיר רובינשטיין על קבלת הפנים המכובדת ועל ההירתמות והרצון לפעילות עם יהדות התפוצות. המאמץ המשותף לכולנו לשימור הקהילות היהודיות בעולם, הוא קריטי. בכוונתי לפעול לשילוב הציבור החרדי בפרויקטים השונים במשרד התפוצות''.

ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין אמר: "ממלכת התורה והחסידות בני ברק מאירה ושזורה בחיי העולם היהודי כולו. החיבור לפעילות המשרד יסייע לקהילות התורה בעולם היהודי כולו".