הרמטכ"ל במהלך הביקור בדרום
הרמטכ"ל במהלך הביקור בדרום צילום: דובר צה"ל

הרמטכ״ל רב-אלוף אביב כוכבי ביקר היום (שלשי) במספר בסיסים בעיר באר שבע וקיים מפגש עם ראשי רשויות מקומיות בדרום, לקראת המשך מימוש המעבר לנגב של יחידות צה"ל.

אל הרמטכ״ל נלווה ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ׳ והשתתפו בביקור ראש אגף התכנון ובניין כוח רב-זרועי אלוף תומר בר, מפקד יחידת לוט"ם תת-אלוף עומר דגן ומפקד יחידה 8200 תת-אלוף א'.

במפגש עם ראשי העיריות באר שבע, דימונה וערד וראשי המועצות להבים, עומר, מיתר, בני שמעון וירוחם, עלו סוגיות בנושאי בטחון, הגנה ועורף וכן נושאים הנוגעים למחויבות ולשותפות בפיתוח הנגב.

הרמטכ"ל ביקר בבסיסים הנבנים של קריית התקשוב וקמפוס הקורסים הטרום צבאיים של אגף המודיעין. כמו כן, ביקר במתקן אשלים של אגף המודיעין שם שוחח עם חיילי הכשרת הסייבר הבסיסית.

לצד אלו, שמע הרמטכ״ל סקירות בשטח על תחילת הקמתה של קריית התקשוב ובתוכה גם מפקדת פיקוד הדרום. עוד ביקר הרמטכ"ל במטה הסייבר הלאומי, ביקור שתכליתו הידוק שיתוף הפעולה בין צה״ל לבין הארגון.

רב אלוף כוכבי סיפר בתום הסיור, "החלטנו שכמה שיותר מיחידות צה"ל יעברו לנגב. המעבר לנגב הוא חזון לאומי ולצה"ל יש בו חלק מרכזי. בעשור האחרון, צה״ל עבר בהיקפים גדולים מאוד, למעלה מ-30,000 חיילים ואנשי קבע עברו לנגב. בסיסים חדשים ובניינים הוקמו ונטעו בשנים האחרונות מצפון הנגב ועד כמעט לעיר אילת. אגף המודיעין העביר קרוב ל-2,000 חיילים ואנשי קבע לנגב, וימשיך במגמה הזאת – זאת ההחלטה".

"חלק ממימוש ההחלטה, אנחנו חייבים גם לדאוג לסידורי תחבורה סבירים והוגנים בעבור המשרתים שלנו. זה האתגר שעליו אנחנו צריכים לעבוד, אנחנו נחושים ויש פתרונות שאפשר לממש אותם", הוסיף כוכבי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו