גנץ ונתניהו ישחררו את גופת המחבל הרוצח?

משפחת גולדין דורשת שלא לשחרר לקבורה את גופתו של אסיר חמאס שרצח את דוד משלי הי"ד בשנת 1994 והיה כלוא בישראל.

ערוץ 7 , ט"ז בתמוז תש"פ

משפחת גולדין
משפחת גולדין
צילום: עצמי

משפחתו של קצין צה״ל סגן הדר גולדין הי''ד השבוי בידי חמאס, פנתה הבוקר (רביעי) לגורמי הביטחון הרשמיים במשרד ראש הממשלה, משרד הביטחון והמשרד לביטחון פנים בדרישה כי ממשלת ישראל לא תשחרר לקבורה את גופתו של אסיר חמאס שמת בכלא הישראלי.

המחבל בן ה-74 ריצה עונש מאסר עולם בגין רצח דוד משלי ז"ל, תושב תל אביב, בשנת 1994. זו תקופת המאסר החמישית שלו בכלא הישראלי.

ממשפחת גולדין נמסר: ״החלטות הקבינט מחייבות את הממשלה שלא להחזיר לקבורה מחבלים המזוהים חמאס, ובעניין הזה מדובר על אחד האסירים הכבדים של חמאס.

''על רקע מקרים שכבר התרחשו בעבר מצאנו לנכון לפנות הבוקר לכלל הגורמים המעורבים על מנת שישראל תמשיך להחזיק במחבל עד להשבתם של החיילים והאזרחים מעזה״, הוסיפה המשפחה.

בשבוע שעבר קיימו משפחות גולדין ושאול טקס זיכרון אלטרנטיבי בכניסה להיכל הזיכרון הממלכתי בהר הרצל. המשפחות ביקשו להזכיר לראש הממשלה נתניהו ולשר הביטחון בני גנץ כי "צוק איתן לא נגמר עד שיחזרו אורון והדר".

שמחה גולדין, אביו של הדר, תקף את ראש הממשלה: "נתניהו התחמק מלבוא לפה היום כי אין לו תשובות. אין לו תשובות מדוע הוא השאיר שני חיילים בעזה ואין לו תשובות מדוע הוא מנע מהמשפחות השכולות להיכנס לטקס הממלכתי".

מוטי מט, אביו של סמ״ר לי מט ז״ל, אמר כי "שש שנים הן יותר מדי זמן כדי למלא את המצווה של שבו בנים לגבולם. זאת בושה וכתם לכל מי שהוביל את המלחמה שאורון והדר עדיין בעזה".

צור גולדין, אחיו התאום של הדר גולדין, הוסיף על דברי אביו: "מצד אחד נתניהו מטרפד כל יוזמה שיכולה להחזיר את אחי ואת אורון בחזרה. ומצד שני הממשלה מחזירה מחבלים חיים ומקדמת הנחת צינור גז לרצועה. על רקע הדברים האלה ביקשנו להיפגש עם נתניהו, אבל הוא בוחר להסתתר מאחורי ראש המל״ל ומתאם השו״נ ולא מסכים לפגוש אותנו".