בנק הפועלים
בנק הפועליםפלאש 90

יהודי מבוגר שהעיר היום (רביעי) לעובר אורח על עטית מסיכה, קיבל בתגובה שלל קללות ואיומים ממאבטח של סניף בנק הפועלים.

התקרית אירעה כשמיכאל אדרי בן השבעים עמד בתור במטרה להיכנס לסניף בנק הפועלים בהרצליה. לפניו עמד לקוח של הבנק שעמד להיכנס כשהוא לא עוטה מסיכה, ומאבטח הבנק עמד להכניסו.

"בסבר פנים יפות, הוא העיר למאבטח שיבקש מאותו אדם לשים מסיכה", תיארה בתו, שירה אליצור, בחשבון הפייסבוק שלה.

"אותו מאבטח החליט שהוא ממש לא רוצה שיגידו לו מה לעשות והחל במסכת איומים וקללות ומנע פיזית כניסה של אבא שלי לבנק. 'אתה לא תיכנס לכאן! ואתה לא תגיד לי מה לעשות יא בן *#$@#% ועוד כמה קללות בערבית'", כתבה.

מיכאל אדרי הוסיף ותיאר את ניסיונה של עובדת הבנק להרגיע את המאבטח אך ללא הועיל. "פקידה נחמדה וצנומה עומדת ליד המאבטח כדי להסדיר את הכניסה של הלקוחות ביקשה ממנו להכניס אותי והוא הודיע לה 'לא ייכנס לבנק'. בקשתי ממנה לקרוא למנהלת שלה שהגיעה. גם איתה הוא התווכח אבל בסוף התרצה", אמר אדרי.

הוא הוסיף, "לנוכח איומיו הזמנתי משטרה, שלזכותה יאמר שהיות והתעכבה צלצלו אליי ואמרו שאירוע אחר גרם לאיחור בהגעה, ואחרי 10 דקות אכן הגיעו. סגן מנהל הבנק יצא אחרי כשעה והעלה אותי למנהל הסניף שהורה לו להודיע לאבטחה על האירוע ולדאוג כי 'המאבטח' יוחלף החל מהבוקר".

לדברי אליצור: "מאבטח גדול עם נשק מאיים על בן 70 בגלל הערה מוצדקת ורצון לשמור על הבריאות של כולם, ובנק פועלים מה עשה בתגובה? כלום ושום דבר! אבא שלי היה צריך להזמין משטרה להגיש תלונה ולחשוש מה יקרה ברגע שהוא יפנה גב לאותו מאבטח שממשיך לאיים על חייו".

מבנק הפועלים נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חריג. הבנק מתחקר את האירוע ומחדד את ההנחיות לאנשי הביטחון המוצבים בסניפים. המקרה טופל באופן מיידי ע"י מנהל הסניף וסגנו. אנו מתנצלים על המקרה".