מפלגה מגזרית - מועילה או מזיקה?

תנועת אמונה ערכה כנס מיוחד שעסק בתוצאות הבחירות האחרון והשלכותיהן על המגזר הדתי לאומי.

ערוץ 7 , ט"ז בתמוז תש"פ

מפלגה מגזרית - מועילה או מזיקה?-ערוץ 7
תהלה פרידמן
צילום: חזקי ברוך

בכנס דיגיטלי שערכה תנועת 'אמונה' דנו בעקבות תוצאות הבחירות האחרונות ולאור כניסתם של חברי כנסת רבים מהמגזר הדתי שלא דרך מפלגה מגזרית, השאלה האם יש עוד צורך בכלל במפלגה המייצגת את המגזר.

את הכנס הנחתה אשת התקשורת אמילי עמרוסי והשתתפו בו יו"ר אמונה ליאורה מינקה, שרת המשפטים לשעבר מטעם הבית היהודי, חברת הכנסת איילת שקד, חברת הכנסת מטעם כחול לבן תהלה פרידמן, חברת הכנסת לשעבר עידית סילמן ופרופסור אשר כהן מאוניברסיטת בר אילן.

ח"כ תהלה פרידמן אמרה במהלך הפאנל שנערך כי "ציונות דתית היא סט ערכים והשקפת עולם שקשורה ליחסי דתיים וחילונים, למקומה של היהדות במדינה, למשמעות של הערך של כלל ישראל. זו דרך חיים אבל לאו דווקא מפלגה".

"יותר מזה, קיומה של מפלגה ציונית דתית יכול אפילו להזיק כי זה גורם לאנשים שמזדהים עם הערכים אך לאו דוקא עם המפלגה, להתרחק. והצר לא שווה בנזק המלך. אני מאמינה שעולם הערכים הזה יכול וצריך לבוא לידי ביטוי ביותר ממפלגה אחת", הוסיפה פרידמן.

חברת הכנסת לשעבר עידית סילמן ציינה כי "ימינה בראשות נפתלי בנט נמצאת בפוליטיקה בכדי להשפיע ולהוות אלטרנטיבה אמיתית של הנהגה והובלה. לימין האידיאולוגי ולציונות הדתית חשוב שתהיה מפלגה שתייצג את הערכים והעמדות שלהם, עמוד שידרה אידיאולוגי - ערכי שלא קיים במפלגות אחרות עם הפנים לכלל עם ישראל".

פרופסור אשר כהן סקר את מצב המצביעים הסרוגים והשווה להצלחתה של שס כמפלגה מגזרית ואת הסיבות לכך:"כולם מדברים על שתי מפלגות חרדיות, יהדות התורה וש"ס. למעשה יש שלוש מפלגות חרדיות, מאז שהליכוד הכריע לתת לחרדים כל מה שהם דורשים".

הכנס נערך במסגרת סדרת מפגשים שמקיימת תנועת אמונה בהנחייתה של אמילי עמרוסי והכנס הבא יערך בעוד שבועיים ויעסוק בהתמודדות עם אתגרי המדיה והילדים, בהשתתפותו של שר התקשורת יועז הנדל, חברת הכנסת לשעבר שולי מועלם שקידמה את החוק לסינון אתרי זימה לילדים ומומחים נוספים בתחום.