ירדנה ארזי
ירדנה ארזי Gershon Elinson/Flash90

כ-200 אמני ישראל ביניהם שלמה ארצי, אביב גפן, גילה אלמגור, שלום חנוך, עדן בן זקן רבקה מיכאלי וציפי שביט שלחו מכתב לשר התרבות חילי טרופר ולשר התקשורת יועז הנדל בבקשה לעודד שידור מוזיקה ויצירה ישראלית בתחנות הרדיו והטלוויזיה.

את המכתב יזמה הזמרת ירדנה ארזי, והאמנים מספרים בו כי התמלוגים זו הפרנסה שלהם בתקופת המשבר: "הדרך היחידה של עשרות אלפי משפחות להתפרנס מאמנותם לאחר ארבעה חודשים של השבתה מוחלטת של כל ענף התרבות והבידור בישראל".

האומנים מבקשים להגדיל את אחוז התמלוגים השנתי שמועבר ליוצרים, אמנים, מבצעים, נגנים ושחקנים. האמנים מבקשים גם "ליזום ימי שידור מרובי אמנים בתקופת הקיץ וחגי תשרי, ושידורי מופעים חיים של אמנים על מנת לאפשר לכמה שיותר אמנים ואנשי הפקה לקחת בהם חלק ולהתפרנס".

ירדנה ארזי אמרה לאתר אייס: "היום יותר מתמיד חשוב לחזק את תוצרת הארץ. גם אנחנו תוצרת הארץ, כחול לבן. בשנה רגילה 50 אחוז מהתמלוגים על השמעות ברדיו ובטלוויזיה עוברים לאמנים מהעולם. השנה לא שנה רגילה.

"יש עשרות אלפי אנשים שכרגע כל שנותר להם זה זכויות יוצרים. מותר לצפות מהתקשורת, הרדיו והטלוויזיה לגלות סולידריות, ובטח שמותר לצפות מהמדינה לעשות צעדים פרקטיים כדי לגרום לזה לקרות", הוסיפה ארזי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו