יעקב ברדוגו תוקף את ''פחדני הליכוד''

הפרשן הפוליטי של גלי צה"ל יעקב ברדוגו תקף את בכירי הליכוד שנעלמו מההצבעה על חקירת שופטי העליון. "יודעים לדבר - אפס בעשייה".

ערוץ 7 , ט"ז בתמוז תש"פ | עודכן: 11:00

הפרשן הפוליטי של גלי צה"ל, יעקב ברדוגו, הקריא בשידור חי את רשימת השרים וחברי הכנסת של הליכוד שנעדרו מההצבעה במליאת הכנסת על הקמת ועדת חקירה לשופטי בית המשפט העליון.

''פחדני הליכוד ברחו, פחדני הליכוד עשו פוליטיקה. הם ניסו להראות איך הם בעד ההצעה ודאגו שזה יפול, בשעת המבחן הליכוד ברח ונכנע לגברדיה הישנה. הליכוד יודע לדבר - אפס בעשייה. בשעת המבחן הליכוד לא שם", תקף ברדוגו.

''הם מאכילים את כולם בסיסמאות וכשהם צריכים לעשות מהלך מעשי, מראש הממשלה ועד אחרון הח"כים שלהם... אתם לא ראויים. הליכוד נבחר כדי לממש את הממשלה של כחול לבן, את מפלגת צ'אלח א-דין, גם בכללה נכשל הליכוד ובחר בשאול מרידור לשר האוצר, גם בריבונות הם בחרו את גבי אשכנזי'', כך ברדוגו.

כאמור, ההצעה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת ניגודי העניינים של שופטי העליון נפלה לאחר שלפחות 13 חברי כנסת מהליכוד ומש"ס נעדרו מהמליאה.

בין השרים וחברי הכנסת של הליכוד שנעלמו מהמליאה: השרים ישראל כץ, חיים כץ, מירי רגב, יולי אדלשטיין, השר אוחנה וכמובן ראש הממשלה בנימין נתניהו. בש"ס נעדרו השר אריה דרעי, סגן השר יצחק כהן וחבר הכנסת משה ארבל.

בסיעת ימינה הגיבו להתנהלות הקואליציה בהצבעה שבה נפלה ההצעה להקים ועדת חקירה לבדיקת ניגודי העניינים של שופטי העליון. "למה מצביעים ימין ומקבלים שמאל? חסרו 11 קולות כדי להקים ועדת חקירה על השופטים. 13 ח״כים מהליכוד ומש״ס נעדרו בהוראת נתניהו ודרעי. אל תספרו לנו יותר שאתם באמת בעד שינוי במערכת המשפט", לשון תגובת ימינה.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב ''נפל דבר בישראל, קואליציית ליברמן-טיבי-יזבק-לפיד ובורחי הליכוד חברו יחד לבצר את כוחו של בג"ץ על חשבון אור השמש וניקיון הכפיים של השופטים. אור השמש מחטא, הם בחרו להשאיר את מדינת ישראל בחושך.

"לא רמיסת הזהות היהודית, לא המסתננים, לא הפגיעה בביטחון ישראל מעניין אותם. רק ביצור מעמדו של בג"ץ והרצון שלהם, כל אחד מסיבותיו, להיות יקירי מערכת המשפט ולא להרגיז אותה חלילה. יום עצוב למדינת ישראל. ידע הציבור ויבוא חשבון".