עקיבא נוביק
עקיבא נוביק צילום: יחצ

העיתונאי עקיבא נוביק שסיים את עבודתו בחדשות 13 לאחר סדרת קיצוצים בערוץ, סיפר בטורו בעיתון ''שביעי'' כי אינו יודע מדוע עזב את תפקידו.

"לשאלה שנשאלתי הכי הרבה השבוע, למה עזבת את חדשות 13, אין לי תשובה מוחלטת. טכנית התפטרתי, אבל אחרי שהבנתי שדרכי בדסק הפוליטי הסתיימה", כתב נוביק.

''האם זה בגלל תחושת המיצוי משלוש מערכות בחירות שהבעתי בכל מקום, כולל במערכת הערוץ? שמא מדובר בשיקולים פוליטיים מגבוה? האמת, איני יודע במדויק.

''יש המון מה לכתוב ולומר על הרפתקאותיו של כתב מבית גידול שונה מסביבתו, על אינספור שידורים שבהם הייתי המחייך (או המתאבל) היחיד, ועל ויכוחים ומאבקים קשים. אבל אני לא מהנוהגים לדבר סרה במקום העבודה רגע אחרי עזיבתם. אין בזה דרך ארץ", הוסיף הכתב הפוליטי לשעבר.

חדשות 13: פרידה עצובה מהעיתונאים שפוטרו חדשות 13

בשבוע שעבר נפרדה תמר איש שלום, מגישת המהדורה המרכזית ברשת 13, מהעיתונאים שזומנו לשימוע לפני פיטורין במסגרת ההסכם שנחתם בין ההנהלה לוועד העובדים.

''אנחנו נפרדים היום משורה של עיתונאים מן המעלה הראשונה, חברים טובים מאוד במערכת, אנשים שעבדו לצידנו במשך שנים ארוכות, כמה מהם מיום הקמתה של חדשות 13", סיפרה איש שלום בדמעות.

''זה יום קשה וכואב לכולם", הוסיפה. ''רצינו לומר להם תודה מאיתנו - החברים מדסק החדשות, תודה על עבודה מסורה, מקצועית, יוצאת דופן, עבודת שטח של שחקני נשמה, כל אחד ואחת יחסרו לנו כאן מאוד''.

מחדשות 13 נמסר "בימים אלו אנו נמצאים בעיצומו של תהליך התייעלות לא פשוט, ארגונית ופרסונלית. אנו נאלצים להיפרד מאנשי מקצוע מעולים. מן הראוי, ומפאת צנעת הפרט, שנמשיך לנהל את התהליך בתוך הארגון, ולא מחוצה לו".