מחנה בני עקיבא בניו זילנד יצא לדרך

מחנה בני עקיבא בניו זילנד יצא לדרך ולמרות או אולי בזכות הקורונה - נשבר השנה שיא המשתתפים.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ז בתמוז תש"פ

מחנה בני עקיבא בניו זילנד יצא לדרך-ערוץ 7
מחנה בני עקיבא בניו זילנד
צילום: דוברות

לאחר שבניו זילנד הכריזו ניצחון על נגיף הקורונה, מחנה בני עקיבא העולמי במדינה התקיים והשתתפו בו כמאה וחמישים חניכים, מדריכים ואנשי צוות.

מדובר במספר שיא, שכן זו הפעם הראשונה שתנועת בני עקיבא העולמית בשיתוף הקהילה היהודית בני זילנד, מצליחים לחצות את רף 100 החניכים במחנה.

נועם פוגל, שליח בני עקיבא לקהילה היהודית בניו זילנד, אמר: "מצאנו את עצמנו נותנים מענה לכל כך הרבה פניות של ישראלים וחברי הקהילה שנסייע להם אפילו באיסוף משדה התעופה של חניכים שבאו מהאי הדרומי, הנוער רק חיכה לצאת מהבית לשאוף אוויר של נורמליות ושוב לבלות עם חברים".

אתמול (רביעי), במהלך 'יום צבא' לחניכים, שיתף אותם פוגל בזכרונות מחברו, יונתן כהן הי"ד, שנפל במבצע צוק איתן.

"המחנה שם לעצמו מספר מטרות", אמר. הראשונה שבהם הוא לחבר לזהות היהודית, לכן גם מי שהוא לא בהכרח קלאסי בני עקיבא מוצא אצלנו מקום ונחשף לראשונה אולי לתפילות למשל. מטרה שנייה היא הגברת הזהות עם ישראל ולכן אנחנו מלמדים את ההמנון, עושים יצירה שקשורה בישראל, פעילויות על דמויות מופת ועוד".

הוא הוסיף, "בגלל הביקוש הגדול נאלצנו להזמין למדריכים קראוונים על גלגלים, כדי להשאיר את המיטות במגורי הקבע לחניכים ולחניכות בלבד. השעות הארוכות שהם יושבים מדברים האחד עם השני, משחקים וצוחקים מלמדות כמה זה היה חסר לבני הנוער. למרות שכולנו רואים בהם מי שמחוברים למסכים, המחנה הוא ההוכחה שאין תחליף לביחד ועכשיו הוא נחוץ יותר מתמיד".