ממשלת איטליה אישרה: בית העלמין העתיק לא ייפגע

הרב הראשי במכתב לראש ממשלת איטליה: מברך על הנחישות בשמירה על צביון המקום הקדוש הזה לעם היהודי.

ערוץ 7 , י"ז בתמוז תש"פ

ממשלת איטליה אישרה: בית העלמין העתיק לא ייפגע-ערוץ 7
הכניסה לבית הקברות במנטובה, איטליה
צילום: דוברות

ממשלת איטליה נענתה לפניית הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, אשר ביקש לפני כשנה מראש הממשלה ג'וזפה קונטה, כי ייעשה כל מאמץ למנוע פגיעה והרס בית הקברות העתיק בעיר מנטובה.

אתמול (רביעי) אישרה ממשלת איטליה את קבלת בקשתו של הרב לאו, והקצתה תקציב פיתוח מיוחד בכדי לשנות את תוכניות הבניה במקום שימנעו הרס ופגיעה בבית העלמין העתיק.

אישור ממשלת איטליה מתקבל במועד מפתיע - 400 שנה לאחר פטירתו של רבי מנחם עזריה הרמ"ע מפאנו זיע"א שקבור בבית הקברות ונלב"ע ביום ד' באב ה'ש"פ.

הרב הראשי לישראל שלח מכתב תודה לראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה, וראש עיריית מנטובה מתיה פלאצי, בו כתב כי הוא קיבל בשמחה ובהערכה את הידיעה כי ממשלת איטליה שוקדת בימים אלו על ביצוע שינויים יסודיים בתכנית הבניה של בית העלמין במנטובה, יחד עם ידידינו החשובים יו"ר איגוד רבני איטליה – הרב אלפוסנו ארביב, הרב הראשי של רומא - הרב ריקארדו שמואל דיסייני, וכן נשיאת איחוד הקהילות היהודיות באיטליה - הגב' נעמי דיסייני, והכל נעשה בשיתוף פעולה הדוק של הארגון הבינלאומי הנודע "אתרא קדישא", על מנת למנוע כל פגיעה בבית העלמין ובנפטרים הקדושים הטמונים שם.

עוד כותב הרב הראשי כי קיבל בסיפוק רב את הידיעה כי נמצא הפתרון להגן על הנפטרים ולמנוע כל פגיעה בהם בקבר אחים - קברים שהם מתקופות קדומות אשר התגלו בסמוך לבית העלמין היהודי במנטובה.

בסיום מכתבו כותב הרב הראשי: "אני מברך אותך אדוני ראש הממשלה על הנחישות ועל המאמץ על מנת למנוע כל פגיעה בנפטרים הקדושים הטמונים בבית עלמין ובשמירה על צביון המקום הקדוש הזה לעם היהודי".