בתי המשפחות שנהרסו בכוכב השחר ייבנו מחדש

מחזקים את חלוצי הגבעות: לאחר הפינוי במעוז אסתר החלו המשפחות בסיוע תושבי כוכב השחר בגיוס כספים עבור בנייה מחודשת.

ערוץ 7 , י"ז בתמוז תש"פ | עודכן: 16:29

בתי המשפחות שנהרסו בכוכב השחר ייבנו מחדש-ערוץ 7
ממשיכים לבנות
צילום עצמי

לפני שלושה שבועות הגיעו כוחות גדולים של מג"ב והמנהל האזרחי ל'מעוז אסתר', אחת מגבעות היישוב כוכב השחר שבבנימין, וערכו במקום פינוי נרחב: 12 מבנים, מתוכם 7 בתים בהם מתגוררות משפחות וזוגות צעירים, נהרסו כליל על ידי הכוחות.

ההרס והפינוי היו מלווים באלימות רבה מצידם של השוטרים, שאף לא חסו על החפצים והרהיטים שהיו במבנים בעת הריסתם. באופן אירוני, בתמונה שצולמה בעת הפינוי, נשקף כמה מאות מטרים בלבד מהמקום מאחז בדואי ענק ובלתי חוקי, אשר אותו במנהל האזרחי נמנעים עד כה מלהרוס.

מחזקים את חלוצי הגבעות! תורמים עכשיו להקמה המחודשת של גבעות כוכב השחר!

בעקבות הפינוי, החלו המשפחות, בסיוע תושבי כוכב השחר ובברכת בכירי רבני הציונות הדתית, בגיוס כספים עבור בנייה מחודשת של המבנים. ביישוב מדגישים כי מעבר להשתתפות הממשית הקיימת בתרומה למצוות יישוב ארץ ישראל, בנייה מחודשת של הבתים חשובה אף לביטחון היישוב ולמאמצים לסכל הקמתה של מדינה פלסטינית והשתלטות ערבית על השטח, כאשר התיישבות היהודית ב'מעוז אסתר' מונעת רצף טריטוריאלי ערבי.

ממשיכים בכל בכוח
צילום עצמי
המשפחות בונות מחדש
צילום עצמי

עד כה, נרשמה היענות מרשימה בקרב הציבור לפרויקט הלאומי, כאשר נותרו 50,000 שקלים לכיסוי ההוצאות הנדרשות עבור הקמת המבנים. בכוכב השחר קוראים לציבור להירתם למשימה החשובה, ולפתוח את הלב למען הקמתה המחודשת של ההתיישבות במקום.

פותחים את הלב למען יישוב הארץ! מצטרפים עכשיו ונותנים יד להקמת ההתיישבות המחודשת בגבעות כוכב השחר!!