בקרוב החתונה
בקרוב החתונה צילום: iStock

רבים מדברים ומדווחים בצער על חתונות שמתבטלות או נדחות עקב מגבלות הקורונה, אבל יש מי שהקורונה היא זו שדווקא גרמה להם להתארס. בתיה כהן, תושבת בת עין, מספרת את סיפורה של בתה.

הכול החל עם הגעתו של סב המשפחה לארץ כחודש לפני הקורונה. הסב בן ה-93 שוכן בבית אבות והיה די מרוצה מהאווירה והחיים שם, אך כעבור כחודש שהחלה הקורונה והוא לא הבין מדוע בני המשפחה כבר לא מגיעים לבקר.

שוב ושוב היה צריך להסביר לו את מגבלות הקורונה, שוב ושוב הוא היה שוכח ומבקש את ההסבר מחדש, אך למשפחה היה ברור שעד שההסבר מגיע יש לו צער על הניתוק מהמשפחה ואפילו מחברים בבית האבות.

"הוא נסגר בחדר ולא נתנו להם אפילו לפגוש חברים. הלב של הבת נשבר והיא החליטה לעשות בדיקת קורונה, לעבור בידוד יזום של שבועיים ואחר כך לבוא ולגור אתו", מספרת בתיה על בתה שמצאה את עצמה עוברת יום אחר יום בחברתם של בני למעלה משמונים.

אלא שבין הנוכחים בבית האבות היה גם שמואל, צעיר חרדי שסייע לאחד הקשישים בבית האבות והיה ישן אתו בלילות. עם פרוץ הנגיף התבקש שמואל לעבור גם הוא הליך של בידוד יזום כדי להמשיך ולהתגורר עם הקשיש המדובר.

שמואל עבר את התהליך ומאחר ומדובר היה בתקופת מבחנים עבורו נוח היה לו להימצא במקום מבודד ושקט לאורך כל שעות היום. בין לבין ניתנו לו גם תפקידים שונים כמו מעין רב למקום. הוא גם ערך שם את ליל הסדר ובמהלך הימים הללו הכירה בתה של בתיה את שמואל.

הסבא החל לספר לבני המשפחה שהבת יוצאת לעשות סיבוב בשעות הערב וחוזרת מאוחר והוא קצת דואג. הרמזים נאספו עד שהמשפחה הבינה שדווקא בבית האבות מצאה הבת חתן. בימים האחרונים התארסו בני הזוג. מזל טוב.