מגיעים לכל מקום בעולם
מגיעים לכל מקום בעולםצילום: iStock

למרות שאנחנו רגילים לומר שכולם נמצאים באינטרנט, למעשה רק לכ60% מאוכלוסיית העולם יש חיבור לאינטרנט.

לאחר שבשנים האחרונות גוגל פיתחה את "פרויקט לון" שמטרתו להעביר אינטרנט למקומות מרוחקים בעולם, היא משיקה בימים האחרונים את הפרויקט בקניה בשביל לנסות לספק אינטרנט מהיר ל50 מיליון התושבים במדינה.

לפי התכנון אלפאבית, חברת העל של גוגל, תשלח 35 כדורים פורחים קטנים שיעבירו את האינטרנט גם למקומות נידחים במדינה. הבלונים, או "לונים" בשמם המקורי, מבוססים על אנרגיה סולארית והם עתידים להשתגר מארצות הברית ולעוף לאפריקה על גבי הרוח.

השיגור מתבצע בתוך מתקן שיגור אטום לרוח, שיאפשר להעיף את הכדור ברגע בו הרוחות יפנו לכיוון המתאים. על מנת שלא לפגוע במטוסים, הלונים מיוצרים כך שהם ירחפו בסטרטוספירה, כמה קילומטרים מעליהם. הבלונים מיועדים לרחף באוויר כ8 חודשים ברצף (223 ימים), ולאחריהם הם ינחתו באופן עצמאי בנקודות איסוף וישוגרו מחדש.

כבר לפני 3 שנים שיגרה גוגל מספר לונים ניסיוניים לפוארטו ריקו לאחר שהמדינה נפגעה מהוריקן. הבלונים של גוגל סיפקו אינטרנט מהיר לתושבים ואיפשרו להם לתקשר אחד עם השני וכן לבקש עזרה ממקומות רחוקים.

הפרויקט בקניה אמור להתחיל כבר בזמן הקרוב, בשיתוף עם רשתות האינטרנט המקומיות ובעידוד הממשלה. אחד הגורמים המשמעותיים לפיתוח התוכנית כיום היא מגיפת הקורונה שהגבירה את השימוש בשיחות וידאו והפכה את האינטרנט המהיר לנצרך במיוחד.

היעד הרשמי של גוגל הוא לעזור לתושבי העולם להתחבר לאינטנרט, אך נראה שמלבד הרצון הטוב, קיימת גם מגמה עסקית. החיבור המהיר לאינטרנט יביא לגוגל עוד מיליוני משתמשים מרחבי העולם שיגדילו את הכנסותיה, גם שנראה שבמקרה הזה כל הצדדים יצאו מורווחים.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!