מחלקת המדינה האמריקנית מציגה במסמך רשמי שפרסמה ניסיון להקטין באופן משמעותי את אירועי הטרור בהם פלסטינים פוגעים ביהודים.

בדו"ח על מצב זכויות האדם בעולם לשנת 2019 שפרסמה מחלקת המדינה נאמר כי "היו 101 תקריות שבהן פלשתינים ביצעו מעשי אלימות כנגד אזרחים ישראלים בגדה המערבית, בעיקר זריקות אבנים".

ממצאי המסמך דומים לנתונים שהוצגו בשנים קודמות על ידי הממשל, כאילו היקף ההתקפות של פלסטינים נגד ישראלים עומד על עשרות בודדות בלבד. אלא שעל פי נתוני צה"ל ושב"כ, שפורסמו גם באנגלית, מספר הפגיעות וניסיונות הפגיעה של פלסטינים ביהודים עמד על יותר מפי 15.

צה"ל דיווח בסיכום הנתונים שלו כי בשנת 2019 נזרקו 290 בקבוקי תבערה על ישראל ונרשמו 1,469 תקריות של יידוי אבנים. השב"כ דיווח על 1,327 התקפות טרור בתקופה המדוברת.

נתוני האמת על הפגיעות הפלסטיניות ביהודים נאספו גם על ידי ארגון בומרנג, שעוסק בהסברה פרו-ישראלית.

ראש הארגון, עזרי טובי, שיגר בתחילת 2020 לשגרירות האמריקנית בירושלים דו"ח מפורט על כלל ניסיונות הפגיעה של פלשתינים בישראלים.

גם על פי נתוני בומרנג היו יותר מ-1,000 תקריות אלימות בשטחי יהודה ושומרון ב-2019 ומחלקת המדינה האמריקנית בחרה להתעלם מהמידע.

עזרי טובי, ראש ארגון בומרנג, הביע אכזבה מהתגובה האמריקנית ואמר, "במקום להודות באמת ולהתנצל על דו"ח שקרי ומעוות שמתפרסם כבר עשרות שנים, בוחרת מחלקת המדינה להמשיך ולהיתמם ולטעון שהיא פועלת באופן אובייקטיבי. כדאי להזכיר למחברי הדו"ח, שמאחורי המספרים על מאות ואלפי התקפות של פלסטינים בנגד ישראלים, נמצאים אנשים שנדקרו, וספגו בקבוקי תבערה או זריקות אבנים".