טחינה
טחינהiStock

פעילים במגזר הערבי קוראים להחרים את טחינת 'אל-ארז' לאחר שבעליה הודיע על מתן תמיכה כספית להקמת קו סיוע וקשב לערבים וערביות באגודה למען הלהט"ב בישראל.

בין הקריאות שהושמעו ברשתות נאמר כי "לאחר שהוכח שבעלי טחינה אל ארז תורמים כספים להומואים, לסביות וטרנסג'נדרים, אני מכריז על החרמת החברה... הם בחרו לתמוך ולקדם הומוסקסואליות כדי להרוס את הערכים שנותרות בקהילה זו".

הקריאות הללו הובילו גם להשמעת מסרים שקראו דווקא לתמוך בחברה ולרכוש את מוצריה.

ח"כ עאידה תומא-סלימאן הגיבה על החרם ואמרה "‏שוחחתי עכשיו עם ג'וליה זהר בעלת טחינת אל-ארז, ואמרתי לה שהמהלך האמיץ של החברה הוא אמירה ברורה לציבור שלנו: זכויות להט"ב הן זכויות אדם.
החרם על טחינת אל-ארז הוא ניסיון לסתימת פיות והפחדה של ג'וליה והמפעל. אני קוראת לכולם ולכולן לקנות את טחינת אל-ארז ולהתנגד לחרם".

מחברת אל ארז נמסר בתגובה: "טחינה אל ארז תורמת לעשרות עמותות וארגונים בשנה. בין השאר ייסדנו קרן פילנטרופית שמתמחה בעזרה לבעלי מוגבלויות בחברה הערבית, בקידום מעמד האישה, אחריות חברתית ועוד. אנחנו במשפחת טחינה אל ארז, אוהבים אנשים ללא הבדלי דת, מין, מגדר וצבע. אוכל מחבר בין אנשים. וכך גם אנחנו נמשיך להיות בית פתוח ומעצים למגזרים מוחלשים באשר הם".