מחנה קיץ
מחנה קיץבאדיבות: תנועת הנוער עזרא

החלטת הממשלה להשבית את פעילויות הקיץ של תנועות הנוער איחדה אותן להפגנת ענק בהשתתפות חברי כלל התנועות - יהודים, ערבים, דרוזים, חילונים, דתיים וחרדים כאחד.

כ-1000 בני אדם יפגינו ביום ראשון בגן הוורדים בירושלים, וידרשו מהממשלה לאפשר לפעילויות הקיץ להתקיים כנדרש תחת ההגבלות המחמירות של התו הסגול.

נפתלי דרעי, מזכ''ל מועצת תנועות הנוער, אמר "אנחנו מציעים לממשלה חיסון חברתי לבני הנוער, הבחירה לעצור את הפעילות דווקא בתקופה הזאת תשיג את ההפיך מהמטרה. בני הנוער שלנו יודעים לקחת אחריות גדולה כל השנה וידעו להוכיח את זה גם בתקופה מורכבת זו. לראיה, לא ידוע עד היום על אף הדבקה שמקורה בפעילות התנועות".

מזכ"ל תנועת הנוער עזרא, שאול דה-מלאך, דורש כי יחזירו את פעילויות הקיץ: "במצב של אי ודאות, תנועות הנוער שומרות על החוסן האישי והחברתי של בני הנוער. הן מהוות מסגרת חינוכית מעצימה שנותנת גב וקרקע יציבה לחניכים. בחודשים האחרונים שמרנו והחמרנו על עצמנו. עד היום, לא ידוע על אף הדבקות שקרתה במסגרת במהלך פעילות תנועתית. אנו דורשים מהממשלה לתת מענה לאלפי בני הנוער בקיץ הזה ולאפשר לקיים פעילות תחת ההגבלות. מנהיגות לא יכולה לצאת לחופש".

רועי קופרמן, מתנדב ש״ש בתנועת הנוער של האיחוד החקלאי: ״אני הולך להפגין כי אני רוצה לייצר אלטרנטיבה בשביל החניכים שלי. לא יכול להיות שקיץ שלם הם יהיו בלי פעילות ובלי אף דמות משמעותית שרואה אותם. אנחנו יודעים איך לשמור על ההנחיות, והחניכים שלנו צריכים אותנו״.

דביר עמיאור מזכ"ל תנועת הנוער אריאל: "אנו נושאים באחריות על בני הנוער ברחבי המדינה, על מנת שהתקופה הזו לא תוביל למשבר ערכי תנועות הנוער חייבות להמשיך לפעול, ולצד הדאגה לשלומם הבריאותי של אזרחי המדינה אנחנו דורשים גם להתייחס ברצינות לעתידם הערכי של אזרחי ישראל ולאפשר לנו להמשיך את הפעילות על פי הנהלים שאישר שר הבריאות עד כה".

עומרי מר, מנהל מחלקת החינוך של תנועת מכבי הצעיר: ״תנועות הנוער הן לא חוג והן לא העשרה. אנחנו אבן יסוד בחברה הישראלית, בשנת 2020 יותר מתמיד. לא ניתן לכם לדחוק אותנו החוצה״.

יעקב ברקוביץ, רכז ההדרכה הארצי בנוער הלאומי בית״ר: ״אם אין סגר- אל תסגרו אותנו, מדינת ישראל צריכה לקחת אחריות על הנוער בתקופה הכי מורכבת של השנה, לא הגיוני שישלחו את בני הנוער לרחובות ללא כל מסגרת חינוכית''.

עופר גלעד, ש"ש בתנועת הנוער השומר הצעיר: "אני הולך להפגין כי מדינת ישראל מזניחה את הנוער בישראל כבר חצי שנה! אנחנו דורשים לקחת אחריות על החניכות שלנו דווקא בימים הקשים האלה. אנחנו נמשיך לשמור על כל הנחיה שנקבל! אנחנו רואים ההשפעות ההרסניות של התקופה הזאת על הנוער. החניכים שלנו צריכים אותנו והם לא יכולים להמשיך לשבת בבית גם בקיץ".

נטע רודוביץ', רכזת מחוז מרכז של תנועת תרבות: "אני הולכת להפגין כי אין הגיון לסגור את המסגרות החינוכיות לבני הנוער בתקופה כל כך קשה ומבלבלת. תנועות ואירגוני הנוער הן הלב והחוסן של החברה הישראלית. לשתק אותן זה לשאוב את הרוח מהחברה דווקא בזמנים כאלה בהם היא הכי צריכה אותה".