אבל בבית שמש: אב ל-3 ילדים קטנים נפטר מסרטן

משה פרידמן הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים בהלווייתו נפרדה ממנו משפחתו בכאב כאשר חוה זועקת בכאב: "תצילו לי את הילדים."

בשיתוף 'וועד הרבנים' , י"ח בתמוז תש"פ

משה פרידמן
משה פרידמן
באדיבות המשפחה

לפני כשנתיים חלה משה בסרטן הריאות והחל לעבור טיפולים כימותרפיים במחלקה האונקולוגית בעין כרם.

אשתו חוה שלוותה אותו במסירות במשך תקופת מחלתו התמודדה במקביל עם 2 ילדים חולי אפילפסיה ונאבקה להחזיק את הבית.

משה פרידמן (36) שהותיר אחריו אישה ושלושה ילדים קטנים בהלווייתו שנערכה שלשום נפרדה ממנו משפחתו בכאב כאשר חוה זועקת בכאב: "תצילו לי את הילדים."

לסיוע למשפחה הקליקו כאן>>>

משה וחוה פרידמן היו זוג צעיר כשהתבשרו על לידתה של בתם הבכורה ציפורה (14), אף ממצא מקדים לא הכין אותם לאבחנה הקשה של הצוות הרפואי: ציפורה סובלת ממחלת האפילפסיה ועתידה לחוות התקפים קשים של פרכוסים והתכווצויות.

משה שהיה איש צעיר ונמרץ נאלץ לעזוב את עבודתו ולבלות עם בתו במשך שעות ארוכות במסדרונות בית החולים אך מסתבר שזו הייתה רק תחילת הדרך. שש שנים לאחר מכן נולד ישראל (8) וגם הוא אובחן כחולה אפילפסיה בדרגה קלה יותר.

מצבם הבריאותי של הילדים השפיע באופן ישיר על האב המסור שהחל לסבול מתופעות שונות של כאב. לאחר תקופה ממושכת בה ייחס את הכאבים למצב הנפשי פנה לקופת חולים שם קיבל הפנייה לבדיקות מקיפות.

בתום זמן קצר נקראו משה וחוה לבית החולים שם התבשרו כי משה סובל מסרטן הריאות ומצבו חמור.

בתחילת הטיפולים היה משה אופטימי ונסך תקווה בכל הסובבים אך עם הזמן הלך ונחלש מאוד. חוה שנשארה המשענת היחידה של הבית נאלצה לתמרן בין בעלה החולה ובין הילדים המוגבלים שחיכו לה בבית.

שלשום נפטר בגיל 36 והותיר אחריו חובות רבים שהצטברו במשך השנים הקשות. במכתב שפרסמה חוה לפני חודשיים פנתה לעזרה ותיארה את חומרת המצב:

"אני כותבת ובוכה בשקט כדי שבעלי החולה לא ישמע, משה שתמיד מעודד את כולנו בכל המצבים הקשים, הולך ודועך לי מול העיניים. מדי שלשה שבועות הוא עובר סדרת טיפולים מייסרת, שהופכת אותו לצל אנוש, הוא כבר איבד ממשקלו עשרות קילוגרמים ומחזיק את עצמו בקירות שלא יפול...

אני נקרעת בינו ובין הילדים וגם בגלל הלחץ של ההוצאות והחובות. אני מתחננת באפיסת כוחות בפני כל מי שיכול לעזור: אנא! אחים , אל תעמדו מנגד. עמדו לצידנו במצב הקשה, בעבור בעלי החולה, בעבור הילדים"

לתרומה הקליקו כאן>>>