השרה גילה גמליאל: "תושבי יו"ש זכאים לסטנדרט אוויר נקי"

השרה גמליאל שמעה את הדברים ואמרה כי לא תהיה אפליה בעניין הזה בין יו"ש לבין שאר הארץ.

ערוץ 7 , י"ח בתמוז תש"פ

השרה גילה גמליאל: "תושבי יו"ש זכאים לסטנדרט אוויר נקי"-ערוץ 7
גמליאל בבנימין
צילום: דוברות בנימין

השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל (ליכוד) נפגשה עם ראש מועצת בנימין ישראל גנץ ונציגי יישובי גוש אדומים.

הפגישה עסקה בדאגה שהביעו התושבים מפני התכנון להקמת מתקן ענק לשריפת פסולת סמוך ליישובים מזרחית למעלה אדומים ליד כביש מס' 1. בפגישה כלל הגורמים דנו בדאגה לנוכח תוכנית הקמת משריפת פסולת ענקית באזור גוש אדומים.

השרה גמליאל שמעה את הדברים ואמרה כי לא תהיה אפליה בעניין הזה בין יו"ש לבין שאר הארץ. "התושבים ביהודה ושומרון זכאים לרמה בטוחה של אוויר נקי", אמרה השרה.

ראש המועצה ישראל גנץ הודה לשרה על דבריה ואמר לה "כי אסור שתושבי יהודה ושומרון ישלמו בבריאותם בגלל שחוק זיהום אוויר לא חל ביו"ש, והמועצה תעשה העל להגן על בריאות תושביה".

נציגי התושבים הסבירו כי המכרז המקדים כלל מפרט עם סטנדרטים נמוכים מאד של שמירה על איכות סביבה. הם אמרו לשרה כי במצב כזה הקמת מתקן עלולה להוות מפגע בריאותי מסוכן. הם הזהירו כי הטכנולוגיה החדישה בה מתיימר המפעל לפעול לא הוכחה עדיין ככזו המספקת רמה בטוחה של זיהום אוויר.

עמוס הכהן יו"ר הועד של ישובי גוש אדומים טוען כי "מדובר בתכנית שלא אושרה כנדרש ולכן יש לעצור לאלתר את הפרויקט. לאחר העמקה מחקרית ומקצועית, גם אם התממשו התנאים המיטביים ביותר עדיין קיימים נעלמים בהשלכות המשרפה על בריאות הציבור ואנו לא נאפשר למתקן הזה לקום". ההידברות והשיח בין השרה לבין התושבים ימשך.