היסטוריה שלמה מתחת למים
היסטוריה שלמה מתחת למים צילום: iStock

בני האדם אולי הצליחו להגיע לירח, אבל חלק גדול מקרקעית האוקיינוס עדיין לא נחשף. ריכזנו עבורכם מספר תגליות מדהימות שנמצאו מתחת למים וניתן לבקר אותם עד היום.

אטלנטיס הסינית

אטלנטיס, העיר האגדית שמתחת למים, ככל הנראה לא קיימת אבל יש לה מקבילה במציאות. עתיקות "עיר האריות" מתחת למים כבר זכתה לכינוי "אטנלטיס הסינית" בשל הדמיון הרב שבין שני הסיפורים. מדובר בעיר שלמה ששקעה מתחת למים לפני למעלה מאלף שנים כאשר חלק גדול מהעתיקות שבה נשמרו בצורה מדהימה.

בית קברות לרכבות

לפני כ30 שנה יצא פאול הלפר לחקור את קרקעית האוקיינוס ליד ניו ג'רסי וגילה לתדהמתו בית קברות ענק של רכבות מלפני כ100 שנה. לא ממש ברור מאיפה הגיעו הרכבות, ולמה יש שם בעיקר קטרים, אבל ההשערה היא שהם הועברו על גבי ספינות וכנראה נפלו הישר אל תוך הים תוך כדי המסע. חלק מהקטרים הועברו לשימור ולתצוגה במוזיאון אבל חלק מהם נשארו עד היום בקרקעית האוקיינוס.

בית כלא סובייטי

בדרך כלל פחות מומלץ להיכנס לבתי כלא, אבל כשהם מתחת למים זה סיפור שונה לחלוטין. בית הכלא הסובייטי ברומו הפסיק לפעול לפני כ30 שנה, עם התפרקות ברית המועצות, ומאז הספיק אף לשקוע מתחת למים. האתר לא הפך לאזור תיירות רשמי, אבל הוא מושך מדי שנה אלפי צוללנים מרחבי העולם.

הארמון של קליאופטרה

לא הרחק מאיתנו מתחבא מתחת למים הארמון העתיק של קליאופטרה. הארמון שכן על אי קטן ששקע במשך השנים והוריד יחד איתו את הארמון והאוצרות שהיו בו. חלק מהאוצרות שהתגלו מתחת למים, כגון מטבעות או פסלים, הועברו למוזיאונים, אבל חלק ניתן למצוא עד היום ליד פסלי ענק מצריים.

מנחת מטוסים תת ימי

מה עושים כאשר רוצים למשוך תיירים אבל אין שום אטרקציה? פשוט מייצרים אחת. ירדן החליטה לעשות אזור צלילה מיוחד במינו בו יהיה ניתן לגלות מטוסים וטנקים מתחת למים. בשביל ליצור את המוזיאון הצבאי התת ימי, ירדן השליכה למים מטוסים, מסוקים וטנקים שהוצאו משימוש והזמינה תיירים מכל העולם לראוות את הכלים הצבאיים שלה מזווית מעט שונה מהרגיל.

השרידים של הטיטניק

הטיטניק, אחת האוניות המפורסמות ביותר בעולם, אמנם שקעה מתחת למים לפני למעלה מ100 שנה, אבל השרידים שלה נשארו מתחת למים עד היום. שרידי הטיטניק כבר הספיקו לצבור חלודה אבל המבנה המרשים של האונייה עדיין נשאר כמעט בשלמותו. למרות שהטיטניק יכולה לככב במוזיאונים, השבריריות של השרידים יחד עם השאלה המשפטית לגבי הבעלות על האונייה, משאירים את אוניית הפאר מתחת למים עד ימינו.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו