מפגש מרגש בתל אביב: ״כולם בכו״

ערב ייחודי נערך בין משתתפות הסדרה "עוד ניפגש" בתל אביב, והוכיח כי עדיין רב המשותף על המפריד

יערה וייס , כ' בתמוז תש"פ

פאנל "עוד ניפגש"
פאנל "עוד ניפגש"
צילום: אשירה

מפגש מרגש התקיים בתל אביב תחת השם "אולי הקיץ אנחנו ניפגש", וכלל את משתתפות הסדרה המדוברת "עוד ניפגש" ששודרה בכאן 11 בטלויזיה.

הסדרה הפגישה בין חוזרים בתשובה לקרובי משפחתם החילונים אותם לא ראו כמה שנים, והצליחה לגעת בעצב החשוף שבין היהודי לישראלי.

הפאנל נערך במרכז "אשירה" בתל אביב והוא כלל את נורית איילון-הירש מייסדת אשירה, הרבנית ימימה מזרחי, שוש אור ובלה רבוי מן הצד החילוני, וה"שליחות" שקישרו ביניהן לבין משפחתן: נורית סירקיס-בנק ויעל מזרחי.

"זו יכולה להיות הזדמנות נפלאה לקירוב לבבות, בייחוד ערב שלושת השבועות", אמרה הרבנית ימימה שיזמה את הערב והוסיפה: "מעולם לא הבנתי למה שכשנחרב בית המקדש מראה הקב"ה לעם ישראל את שני הכרובים שהיו על הארון - מחובקים. רק השנה, 2020, אני מבינה שחיבוק הוא משהו לא פשוט", אמרה ורמזה למפגשים הטעונים והמרגשים שהביאה התכנית למסך.

גם המלוות ('שליחות') של הנשים החילוניות בסדרה הן עצמן בעלות-תשובה, והן סיפרו גם הן על תהליך התשובה שלהן עצמן. "ניהלתי רומן סודי עם הקב"ה, והתאהבתי באנרגיה הזאת", אמרה נורית סירקיס-בנק, בתה של כוהנת הבישול רות סירקיס ואוצרת אמנות. "בסוף הבנתי שזה מחייב אותי.

התחלתי להדליק נרות שבת בהיחבא ולמלמל את הברכה בלי שיראו אותי מזיזה את השפתיים, ולהתחמק בלי שיראו לתפילת קבלת שבת. גם כשהמשכתי לדוקטורט באונ' העברית, לא יכולתי לגלות לאף אחד שאני בתהליך תשובה. הכל לגיטימי - חברות עם פלסטינים, יציאה מהארון, רק אל תגידי שאת חוזרת בתשובה".

"המפיקים פשוט הביאו את השיח היהודי-ישראלי לקדמת הבמה, ונגעו בעצב הכי עמוק והכי כואב שאף אחד לא העיז עוד לדבר עליו", אמרה בנק בהערכה גלויה.

על האותנטיות של הסדרה סיפרה יעלי מזרחי שגם כאשר היו קשיים טכניים עם המצלמה והצוות דרש לחזור על הקטע על מנת שיצולם, הן לא הסכימו לחזור עליו. "מה שראיתן, זה מה שהיה. זה היה כל כך אמיתי, לא ניקיתי לפני את הבית או את הגז". עוד הוסיפה מזרחי כי "זו לא סדרת יח"צ על החרדים. אנחנו צריכים לתת מקום גם לכאב החילוני, שיראו שלא הכל מושלם גם אצלנו".

מזרחי ממשיכה ומספרת כי "היו רגעים שהמצלמות היו על הרצפה, וכולם בכו - מהמפיק, הבמאי ועד הצלם והמשתתפים". מזרחי היא אם ל-11, והיא ליוותה את שוש אור בסדרה עד לפגישתה המרגשת עם בנה עומר, אותו לא ראתה כעשור.

שוש מצידה סיכמה את הפאנל בפוסט בפייסבוק וכתבה: "אחרי ימים של שפעת טורדנית ומתישה, יצאתי למפגש פאנל נשות 'עוד ניפגש'. והיה שווה כל רגע, כל מאמץ, כל צריבה קלה בגרון ונזילה באף 😊
זכיתי להכיר את נורית מ'אשירה', אשה עוצמתית ומעוררת השראה ואת הרבנית ימימה, ש.... איך לומר? אשה מיוחדת במינה, אור ליקום ואות, מופת ודוגמא. הערה: לא חזרתי לשום מקום חוץ מאשר הבית שלי בנהריה. הפאנל הזה, בשילוב הזה, הוא ההוכחה לכל המשתלחים למיניהם כי ניתן לגשר על פערים וליצור שיח פורה, מפרה ומכבד".

לפאנל השלם לחצו כאן.