המזכ"לים של בני עקיבא ועזרא: תנועות הנוער זה החמצן של המדינה

ביטול מפעלי הקיץ של תנועות הנוער, והקיצוץ העמוק שמתוכנן בתקציביהן של התנועות, הוציאו היום (ראשון) אח חניכי וראשי תנועות הנוער למחאה משותפת מול ישיבת הממשלה.

יאיר שחל, מזכ"ל תנועת הנוער בני עקיבא המונה כ-70,000 חניכים, ציין "כאשר המשק כולו עצר מלכת בחודשים האחרונים - תנועות הנוער היו החמצן של מדינת ישראל. עשרות אלפי חניכי בני עקיבא ובוגריה חילקו סלי מזון, ליוו וסייעו לקשישים בודדים, הגישו עזרה למשפחות של צוותי רפואה ויזמו ופעלו בעשרות פרויקטים חברתיים בכל רחבי הארץ. כך גם בתנועות הנוער האחרות- בכל מקום בו החברה הישראלית היתה זקוקה להם- הן התייצבו מיד למשימה הלאומית".

"כשהילדים של כולנו ישבו בבתים- תנועות הנוער היו אלו שהציעו להם פעילות אחרת- ערכית, מאווררת, חוויתית. כזו שסייעה להם להפיג את המתחים ואת החרדות בימים האלה. המדריכים והצוותים ליוו את הילדים שלנו והיו עבורם הרבה יותר מאוזן קשבת וכתף תומכת", הוסיף.

לדבריו, "דווקא עכשיו- מדינת ישראל החליטה להפנות עורף לתנועות הנוער. הקיצוץ המדובר בתקציב בגובה של עשרות אחוזים הוא אסון בקנה מידה לאומי. מדובר בפגיעה קשה בפעילות השוטפת של תנועות הנוער שמצטרפת לאובדן הכנסות קשה מאי תשלום דמי החבר של ההורים בשנת 2020. המשך הקיצוץ יביא את כולנו לקריסה אמיתית. ראש הממשלה חייב להתערב בנושא באופן מיידי לפני שיהיה מאוחר מדי".

מזכ"ל תנועת הנוער עזרא, שאול דה-מלאך, מוסיף "במהלך החצי שנה האחרונה, בני הנוער במדינת ישראל חוו תחושת אי יציבות ואי וודאות. לאורך התקופה הזו, אנו, תנועת עזרא פעלנו על מנת להוות להם עוגן ומסגרת למרות הכל. לא יתכן שבחופש הגדול, לא יאפשרו לנו להמשיך לעשות זאת בצורה שתורמת לבני הנוער מטמיעה ערכים. אם הממשלה לא תאפשר לנו לקיים את הפעילות הסדירה ואת מחנות הקיץ, אנו נעבור לקיים את הפעילות מול הכנסת. אם הממשלה לא יורדת לשטח כדי לראות מה הוא צריך, השטח יבוא אליה כדי לדרוש זאת. מנהיגות לא יכולה לצאת לחופש."

יעקב ברקוביץ, רכז ההדרכה הארצי בתנועת 'הנוער הלאומי' הוסיף ואמר: "במשרד הבריאות שכחו מה קורה לנוער בקיץ, יש פה אסון הרבה יותר גדול מהקורונה וזה הידרדרות דור העתיד. אל תלחמו נגדנו תלחמו איתנו, אנחנו השותפים שלכם למלחמה, יחד נדאג למניעת הדבקה בקרב בני הנוער אבל חייבים להציל את החופש הגדול"