נציגי תנועות הנוער: נדאג שלא יהיו הדבקות, תסמכו עלינו

"היו לנו כעשרה מקרים של חולים מאומתים ולא היו הדבקות בגלל שמירה על ההנחיות", מספר מזכ"ל אריאל, "אין נתון על חולה שנדבק בפעילות"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' בתמוז תש"פ

חניכי וראשי תנועות הנוער מפגינים היום (ראשון) נגד ביטול מפעלי הקיץ של תנועות הנוער, והקיצוץ העמוק שמתוכנן בתקציביהן.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפרו דביר עמיאור מזכ"ל תנועת הנוער אריאל, והודיה הנמן, מרכזת בתנועת הצופים הדתיים, על החשיבות הרבה בפעילות תנועות הנוער ועל ההקפדה המירבית על הנחיות משרד הבריאות בפעילות התנועות.

"אנחנו דורשים שיאפשרו לנו לחזור לפעילות סדירה", אמר עמיאור. "אנחנו רואים מה קורה בארץ, הקניונים פתוחים, החופים מלאים. אנחנו יכולים לקיים פעילות בטוחה, גם בריאותית, אבל בעיקר חינוכית".

"הנוער משוועה לתוכן ערכי, חינוכי, שאנחנו יודעים לספק אותו", הוסיף. "הבריאות הנפשית והערכית של הדור הבא חשובים לא פחות משמירה על החיים ועל הבריאות של כל הציבור. אנחנו יודעים להקפיד על זה".

הודיה הנמן, מרכזת בתנועת הצופים הדתיים, אמרה: "אנחנו רוצים שיתנו להמשיך את הפעילות החינוכית המדהימה שאנחנו עושים כל השנה, שלא יעצרו את התקציבים של תנועות הנוער, שיבינו שתנועת הנוער והחינוך הבלתי פורמלי זה חינוך לכל דבר ועניין. אנחנו מגדלים פה את הדור הבא של המנהיגים. שישקיעו בנו ושישימו לב אלינו".

לדברי עמיאור, "עד היום אין שום נתון על חולה אחד שנדבק בפעילות של תנועת נוער. אנחנו יודעים לשמור על הנהלים ואנחנו דורשים שיאפשרו לנו לקיים פעילות קיץ משמעותית, חינוכית, ערכית, על פי כל כללי הבריאות".

הנמן סיפרה איך גם כעת הם לא מתייאשים וממשיכים בפעילות. "ממש עכשיו היינו אמורים להיות במחנה הקיץ שלנו ביער ציפורי ואנחנו פה כי אנחנו רוצים לתת חינוך לילדים", אמרה. "אז לא יהיה מחנה קיץ, אז נעשה את החינוך הזה בשבטים, אז נעשה את החינוך הזה בקבוצות קטנות, בטבע בחוץ. אנחנו פה בשביל לתת חינוך בין אם זה במפעלים הענקיים ובין אם זה בדברים הכי פשוטים".

עוד אמרה הנמן, "רוב חברי הכנסת הם בוגרי תנועות הנוער, זו רק ההוכחה כמה תנועות הנוער הן משמעותיות לחברה הישראלית, ומגדלות מנהיגים אמיתיים".

"אני מאוד מקווה שחברי הכנסת יזכרו שחינוך בלתי פורמלי זה חינוך לכל דבר, ושהחינוך הבלתי פורמלי זה העתיד של המדינה ושיהיו קשובים לזה. אנחנו רק צריכים שיאפשרו לנו לפעול ואנחנו נעוף על זה ונעשה את זה על פי הנהלים ונדאג שלא יהיו הדבקות", כל הנמן.