הקריטריונים להטלת סגר יפורסמו מראש

התקבלה הצעת השר דרעי לפרסם מראש את הקריטריונים להטלת סגר על שכונות וישובים, זאת בעקבות הטענות לאפליה נגד המגזר החרדי.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' בתמוז תש"פ

Aryeh Deri אריה דרעי
Aryeh Deri אריה דרעי
Yonatan Sindel/Flash90

שר הפנים, אריה דרעי אמר היום (ראשון) בישיבת ממשלה כי הוא דורש מעתה לפרסם את כל הקריטריונים להחלטה להטיל סגר על כל שכונה או יישוב, כדי למנוע תחושת איפה ואיפה, בעיקר בציבור החרדי.

ראש הממשלה נתניהו נענה להצעת השר דרעי והורה לפרסם מעתה באתר ראש הממשלה, את הקריטריונים להטלת סגר בכל יישוב.

בנוסף, חזר השר דרעי על בקשתו מיום חמישי האחרון, לפצות את כל העסקים שנפגעו מהטלת הסגר בישובם. שר האוצר, ישראל כץ, אמר כי הוא עובד על פיצוי לאותם בעלי עסקים.

בהמשך זעם השר דרעי על מה שכינה 'אכיפה בררנית נגד הציבור החרדי' ואמר: "ראינו אתמול בערב שתי הפגנות. הפגנה אחת בכיכר רבין בת״א בהשתתפות עשרת אלפים איש והפגנה בשכונת רוממה בירושלים בהשתתפות עשרות חרדים. בהפגנה בת״א לא תמיד נשמר ריחוק, לא היתה הקפדה על ההנחיות ולא ראינו אלימות כלפי המפגינים".

"בשכונת רוממה, ראינו סרטון שבו חרדי שואל שוטר מדוע אינו עוטה מסכה. בתגובה הכה השוטר באגרוף בפניו של החרדי ומנע אפשרות להעניק לו עזרה. יש כאן אלימות מכוונת של שוטרים נגד מפגינים חרדיים. זה חייב להיפסק", הוסיף.

דרעי ציין, "ישבנו ביום שישי ראשי המפלגות החרדיות עם השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה. השר אוחנה היה קשוב אך האלימות נמשכת. כנציג מפלגה חרדית בממשלה, לא אוכל להשלים עם האלימות הקשה של השוטרים נגד החרדים. זה חייב להיפסק ומיד".