טקס פתיחת כנף 7
טקס פתיחת כנף 7 צילום: דובר צה"ל

כחלק מהשינוי הארגוני בחיל האוויר הוחלט על הקמת כנף כוחות אוויר מיוחדים, כנף 7, ולה עוצב תג ייחודי ואחיד אותו יענדו כלל משרתי הכנף.

היום (א') התקיים טקס פתיחת הכנף בראשות מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, בבסיס פלמחים, בו ענדו לראשונה חיילי הכנף את תג היחידה החדש.

הכנף החדשה כוללת את יחידות הקרקע המיוחדות של החיל, ביניהן 669 ושלדג. הכנף הוקמה מתוך צורך מבצעי להתמודד עם אתגרי הליבה של הזרוע, ולייצר פתרונות יצירתיים ורלוונטים, והיא חלק ממהלך כולל שמטרתו - התעצמות לצד התייעלות. הכא"ם תהווה מרכיב משלים וייחודי לפעילות חיל האוויר באמצעות מבצעים מיוחדים בעומק, בשגרה ובחירום, לביצוע משימות הזרוע.

ההחלטה להקים גוף ארגוני חדש נבעה בעקבות ההבנה שהמציאות מסביב משתנה כל הזמן - לכן חיל האוויר צריך להשתנות יחד איתה. איחוד הכוחות המיוחדים יאפשר עבודה צמודה ואיכותית של היחידות, ולמידה רוחבית להכפלת יכולותיהן. משרתיהן ישתלבו בתפקידים במטה המבצעי ובמטה ההדרכה של החיל, ויממשו את ייעוד הכנף כחלק מתהליכי השגרה והחירום.

התוכנית מתבססת על שיפור האפקטיביות המבצעית של היחידות, על ידי התאמת שיטות לחימה, אמצעי לחימה, והרחבת מעגל שיתופי הפעולה בחיל האוויר - בצה"ל ובמערכת הביטחון.

לאורך ההיסטוריה הצבאית הוקמו יחידות ייחודיות וייעודיות, החורגות מסדר המבנה והארגון המקובלים במטרה להתמודד עם צורך חדש. המיקוד המבצעי, האנושי והמשאבי אפשרו ליחידות אלו לעמוד באתגרים יוצאי דופן.

הכנף החדשה תייצר חיבור עמוק יותר בין היחידות האלו לחיל האוויר - גם בפעילות המבצעית, וגם בתחושת הזהות של היחידות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו