הפגנה של האחיות. ארכיון
הפגנה של האחיות. ארכיוןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משרד האוצר מתמודד עם איום שביתה נוסף, בצל משבר הקורונה. הסתדרות האחים והאחיות מאיימת בשביתה כללית, אם לא יתווספו מאות תקנים שמעוכבים על ידי האוצר.

לפני שבועיים הוכרז סכסוך עבודה של האחיות והבוקר (שני) במכתב לאוצר אומרים נציגי האחים והאחיות כי לא ישתקו עוד.

"משרד האוצר מונע הקצאת מאות תקנים ומוביל את מערך האחיות כולו לקריסה ולסיכון ממשי של חיי אדם לצערנו, ואנו אומרים זאת בלב כבד ומתוך הערכה רבה לאנשי משרד האוצר, נראה שהדיונים עמם מוצו מאחר ואין שם הבנה והפנמה של גודל המשבר והעומסים הבלתי אפשריים בהם עובדים האחים והאחיות ובעיקר המחיר הכבד בחיי אדם שישלמו אזרחי ישראל עם קריסת מערך האחים והאחיות", לשון המכתב לאוצר.

עוד נכתב בו כי החורף הקרוב וההתמודדות המשולבת עם הקורונה ועם מחלת השפעת מחייבים תקנים נוספים. "במצב הדברים האמורים, קריסת מערך האחים והאחיות היא איננה 'תחזית אימים' היא רק עניין של זמן שאנו גם יודעים את מועדו, בחורף הקרוב - עם החולים המורכבים והשפעת, והפעם בתוספת הקורונה. לאור האמור לעיל, אנו מבקשים לקיים עמך בדחיפות, כבר בימים הקרובים, דיון חירום על מנת להביא פתרון הולם למשבר האחים והאחיות ולהיערך מבעוד מועד, והכל במטרה למנוע את קריסת מערך האחים והאחיות ומערכת הבריאות ופגיעה ממשית בחיי אדם".

המכתב נחתם בדברים הבאים, "אנו האחים והאחיות בישראל הכרזנו על סכסוך עבודה זה מתוך אחריות לאומית. למעשה, אנו הכרזנו שנפעל בכל דרך אפשרית וחוקית הנתונה בידנו כולל פעולות ארגוניות על מנת לעצור את הקריסה ולהציל חיי אדם - כי לכך נועדנו".