רינה שנרב הי"ד.
רינה שנרב הי"ד.צילום: באדיבות המשפחה

התביעה הצבאית תציג מחר (שלישי) בפני בית המשפט הצבאי במחנה עופר הסדר טיעון שאליו הגיעו עם המחבל איסר מערוף, שנעצר כחלק מחקירת הפיגוע בו נרצחה רנה שנרב הי"ד.

מערוף נעצר ביום 26 באוגוסט 2019, שלושה ימים לאחר רצח רינה שנרב בפיגוע סמוך לדולב בו נפצעו גם אביה ואחיה.

כתב האישום המתוקן מייחס למחבל עבירה של אי מניעת עבירה, וזאת משום ששמע מפי קאסם שיבלי, בחודש יולי 2019, את בדבר כוונתו לבצע פיגוע, וכי מעיין דני (עין בובין) הוא מקום מתאים ביותר לביצוע פיגוע.

באותה הזדמנות ציין שיבלי כי הוא "מתכוון לעשות משהו יותר גדול מעאצם ברגותי" ו"לזכרו של אבו עלי מוצטפא" על פי כתב האישום, מערוף ידע ששיבלי ריצה בעבר עונש מאסר בגין עיסוק בחומרי נפץ וכי שיבלי הוא בעל ידע בייצור חומרי נפץ.

על פי ההסדר, מערוף יודה בכתב האישום המתוקן, והתביעה תבקש להשית עליו עונש מאסר לריצוי בפועל של 16 חודשים, מאסר מותנה וקנס בסף 6,000 ש"ח.

דבר קיומו של כתב האישום, ועוד שני כתבי אישום ביחס לעוד שני מחבלים שלהם יוחסה, בין היתר, עבירה של אי מניעת עבירה, נודע למשפחת שנרב רק בימים האחרונים.

שיבלי הוא אחד מחמשת המחבלים (ע"א ראזק פראג', וליד חנאתשה, סמאר ערביד, יאזן מג'אמס) שנגדם הוגשו כתבי אישום בגין חלקם ברצח של רינה ז"ל, ופציעת בני משפחתה.

במשפחה מציינים כי הקנס אותו תבקש התביעה להטיל על המחבל, קטן, ובאופן משמעותי, מסך התשלומים שקיבל המחבל מהרש"פ הפלסטינית בתקופת מעצרו/מאסר. בתקופת כליאתו עד כה, הרש"פ כבר שילמה למערוף סך מצטבר של 15,400 ש"ח.

במשך יתרת כליאתו הרש"פ תשלם לו עוד 8,400 ש"ח. עם שחרורו, יזכה מערוף למענק שחרור נוסף בסך 1,500 דולר (ארה"ב). סכומים אלה, כ- 28,984 ש"ח, משלמת הרש"פ למחבל, רק משום שלא מנע את ביצוע הפיגוע, שלא מנע את רצח רינה ז"ל.