בז מצוי שהוחזק באופן לא חוקי
בז מצוי שהוחזק באופן לא חוקי צילום: רשות הטבע והגנים

בית משפט השלום בקריית גת גזר על שלושה תושבי הדרום מהיישובים תל שבע ושגב שלום, קנסות כספים בסך מצטבר של 30,500 ש"ח בגין צייד לא חוקי של בזים, עוף דורס המוגדר כערך טבע מוגן על פי החוק בישראל.

מכתב האישום עולה כי השלושה עסקו יחדיו בינואר 2019 בצייד בז ציידים, באמצעות שימוש ביונה קשורה כפיתיון ללכידת הבז. בביתו של אחד הנאשמים נמצא בז מדברי צעיר שהוחזק בניגוד לחוק בתוך ארון כשהוא קשור ברגליו.

השלושה הורשעו בעבירות של צייד חיית בר מוגנת ללא היתר, ופגיעה בערך טבע מוגן וכן בהחזקה של ערך טבע מוגן.

על כל אחד משלושת הנאשמים נגזרו בנוסף גם מאסר על תנאי לתקופה של שישה חודשים מיום גזר הדין למשך שנתיים שלא יעברו עבירה דומה וכן התחייבויות כספיות בסך 13,000 ש"ח לכל נאשם להימנע מעבירות אלה למשך שלוש שנים.

את הדיווח הראשוני על אירוע הצייד קיבלו פקחי רשות הטבע והגנים מצפר שזיהה את העבירה בזמן אמת.

לדברי עו"ד שי פרץ, התובע הראשי של רשות הטבע והגנים, "מדובר בעבירות אשר יש בנקיטה בסנקציה כלכלית משמעותית, כדי למגרן או למצער לצמצמן. נכון החליט בית המשפט עת הטיל קנס משמעותי לצד ענישה צופה פני עתיד על הנאשמים התיק זה".

ברשות הטבע והגנים מציינים, "צייד והחזקת חיות בר בניגוד לחוק הן עבירות חמורות הפוגעות בחיות הבר ובטבע היפה והמיוחד של ישראל ויש להחמיר בענישה כחלק ממאמצי האכיפה וההרתעה. מדובר בבזים נדירים המצויים בסכנת הכחדה ותופעת הצייד היא אחד הגורמים להכחדתם. רשות הטבע והגנים תמשיך לפעול על מנת לצמצם ולמגר תופעות אלה המתבצעות בניגוד לחוק וקוראת לציבור לדווח לה על כל חשד לצייד לא חוקי והחזקה בניגוד לחוק של חיית בר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו