משמר האלמוות
משמר האלמוות צילום: AIMEE SPINKS/NETFLIX

הספיקו לי ארבע דקות מתחילת הסרט בשביל להמר שאני הולך ממש ליהנות הפעם, ועוד דקה בערך בשביל להוסיף להימור את העובדה שמבקרי קולנוע הולכים לקטול את הסרט. צדקתי בשניהם.

'משמר האלמוות' ( (The Old Guard הוא אחד הסרטים הכי כיפיים שראיתי לאחרונה, וגם הכי מושמצים בקרב אנשי המקצוע. שוין, באוסקר אולי הוא לא יזכה, אבל הוא בהחלט יכול להעביר לכם ערב בכיף.

הלהיט החדש של נטפליקס הוא סרט גיבורי על, אבל ממש לא בסגנון של מארוול או D.C . הוא, איך לומר את זה, סולידי יותר. הגיבורים שלו הם בני אלמוות, אבל חוץ מזה מדובר בסרט פעולה שגרתי לחלוטין, וכאמור, אפילו חינני למדי. חייכתי לא מעט במהלך הסרט.

'משמר האלמוות' עוקב אחרי קבוצה אקסקלוסיבית של לוחמים שכירי חרב, שתנאי ההצטרפות אליה פשוטים – תהיה בן אלמוות. מנכ"ל שאפתן של חברת תרופות (השחקן של דאדלי מהארי פוטר) מתוודע ליכולתיהם, והוא נחוש בדעתו ללכוד ולחקור אותם במעבדה, מתוך מטרה לפתח תרופה שתהפוך אנשים לבריאים יותר, ואותו לעשיר יותר.

קאסט השחקנים מכיל שחקנים אנונימיים לצד שמות מפורסמים יחסית כמו צ'יווטל אגיופור ושרליז ת'רון זוכת האוסקר. השחקנים עצמם מציגים משחק אמין בסך הכל, אבל הסרט קצת פחות.

'משמר האלמוות' אמנם כיפי וסוחף, אבל הוא גם מלא בחורים קטנים בעלילה ובעיות שפוגעות באמינות שלו, חוץ מהעובדה שהגיבורים לא מתים כמובן...

קרב יריות שלם מתחולל באמצע העיר, ואף שוטר או אזרח לא מגיע לבדוק עד שהם מסיימים. אנדי (שרליז) יורה באקדח במטוס, ואף חור לא נוצר בשמשה. ועוד ועוד דוגמאות. אבל שוין, למי אכפת. הסרט כיפי.

נטפליקס מקווים שהסרט ישחזר את ההצלחה המסחררת של 'טיילר רייק', שניהם אגב מבוססים על ספרי קומקיס, ויודעים מה? סיכוי לא רע שהם צודקים. המבקרים אמנם קוטלים אותו, ובצדק מסוים, אבל בינתיים עושה רושם שהקהל בבית אוהב אותו, ובתכלס, זה מה שחשוב.

*הסרט מכיל קטעים עם אלימות גרפית ופציעות. לשיקולכם.