חממת ההייטק החרדית בפעולה
חממת ההייטק החרדית בפעולה צילום: יח"צ

החממה הטכנולוגית BizLabs הפועלת ב'ביזמקס – מרכז החדשנות החרדי' – הצמיחה כבר 14 סטארט-אפים בבעלות יזמים חרדים בתחומי החקלאות, הסייבר, הרפואה ותחומים נוספים שהצליחו לפרוץ את תקרת הזכוכית, לסייע ליזמים להקים חברות, לבנות מודל עסקי, לגייס לקוחות ומשקיעים ולהוביל פעילות בשווקים בחו"ל.

לאחר שני מחזורים מוצלחים, שהעניקו ליווי ל-14 מיזמי הייטק חרדים בשלבים מתקדמים שכוללים צוות במשרה מלאה, מוצר פעיל וגיוס הון, נפתח המחזור השלישי של חממת BizLabs.

במהלך התכנית שתמשך כחצי שנה, יקבלו החברות ליווי ופיתוח עסקי ומקצועי, חיבור למנטורים מטעם חברות מובילות בתעשיית הטכנולוגיה כמו אמזון, מייקרוסופט, GM ועוד, גישה למשקיעים בינלאומיים, פתיחת דלתות לשיתופי פעולה בחברות רב לאומיות, ייעוץ פיתוח, שיווקי, עסקי וטכנולוגי, סדנאות מקצועיות ופורום משקיעים.

בין החברות שישתתפו במחזור השלישי של התוכנית יהיו חברות מתחום הביו-טק, דאטה, רובוטיקה, בריאות, עיצוב ועוד.

גדעון קופרמן מנכ"ל 'בראשית' וחבר הנהלת אחים גלובל מסביר, "לנגד עינינו הציבור החרדי הופך לחלק בלתי נפרד מעולם היזמות וההיי-טק, לא מעט בזכות היזמים הכישרוניים בוגרי BizLabs. המחזור החדש של החממה, יחד עם המחזור שיפתח בקרוב ב'מרכז אחים' בבני ברק יסייעו לנו להמשיך את המגמה של קידום שילוב וקידום העסקים והיזמות בחברה החרדית".

מוטי פלדשטיין, מנכ"ל קרן קמ"ח, מוסיף כי "דווקא בתקופה זו שהמשק נמצא במצב של אי וודאות, אנו גאים להשיק את המחזור השלישי של חממת BizLabs שמוכיחה שוב את הצורך בחתירה להישגים עסקיים וכלכליים למרות כל הקשיים. המחזורים הקודמים של ביזלאבס, נחשבים להצלחה חסרת תקדים והם עדות לכך שניתן וצריך לשלב בין מקצועיות וטכנולוגיה עילית לאורח חיים חרדי מוקפד".

גיל שורקה, מנהל חממת BizLabs בירושלים מסכם, "הסטארט-אפים החרדים הם התקווה לעתיד של הטכנולוגיה וגיוון בישראל, בפרט על רקע הזעזוע הכלכלי העולמי שיצר משבר הקורונה. הסטארט-אפים שהעמדנו במחזורים הקודמים מעידים על כך שיזמים חרדים אינם זקוקים להקלות בהיבטים הטכנולוגים והיצירתיים. גם המחזור הנוכחי כולל חברות עם פוטנציאל גבוה במיוחד להצלחה כלכלית בינלאומית ואנו בטוחים כי הם יעמדו במשימה ויהפכו לחברות מובילות בתחומם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו