הצעת החוק החדשה שתביך את נתניהו

שדולת ארץ ישראל שהוקמה הניחה על שולחן הכנסת הצעת חוק להחלת הריבונות של מדינת ישראל בחבלי יהודה ושומרון.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בתמוז תש"פ

נתניהו
נתניהו
צילום: רויטרס

ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת, ח"כ חיים כץ וח"כ בצלאל סמוטריץ׳ הניחו היום (שני) על שולחן הכנסת את הצעת החוק להחלת הריבונות על כל מרחבי ההתיישבות ביהודה ושומרון.

ההצעה מותאמת לנוסח שהועבר במרכז הליכוד על ידי ח"כ כץ.

על פי הצעת החוק תוחל הריבונות על כלל מרחבי ההתיישבות ללא הזנחת אף יישוב וללא הפיכת אף יישוב למובלעת.

לצד זאת מבקשת ההצעה לייצר מנגנון לשימור השטח הלא-ריבוני, ולמניעת השתלטות ערבית או בינלאומית על שטחים באזור C, שייוותרו לעת עתה מחוץ למפת הריבונות.

הצעת החוק קובעת גם כי "מדינת ישראל תפעל למנוע בניה פלסטתינית בלתי חוקית בשטח, לסלק פשיעה חקלאית או השתלטות על ידי פריסת תשתיות, למנוע כל פעילות בינלאומית שאינה באישור הממשלה ולקדם הסדרי מקרקעין כולל באזור שנשאר מחוץ למפת הריבונות וכן לקדם שמירה על אדמות המדינה באמצעות מרעה, חקלאות או ייעור".

ההצעה מתייחסת גם לצרכים ההומניטאריים של תושבי שטח C שאינם אזרחי מדינת ישראל וקובעת כללים וסייגים לקידומן של תוכניות בנייה עבור תושבים אלה, באישור הקבינט המדיני ביטחוני.

ח"כ חיים כץ אומר כי "זמן לריבונות הגיע מזמן. אני מקווה שישראל תשכיל לנצל את חלון ההזדמנויות עם האמריקאים ושכל חלקי הממשלה יתגייסו לטובת העניין. ככל שנתמהמה, כך המציאות בשטח תהפוך לסבוכה יותר, כשהמשימה הלאומית למימוש זכותנו ההיסטורית בארץ אבותינו עלולה להיות בסכנה, ואת זה לא נוכל לאפשר".

ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ מוסיף, "לפני מספר שנים מעטות השדולה שלנו הניחה על שולחן הכנסת את חוקי הריבונות והפכה את הנושא לאחד המרכזיים על סדר יומן של ממשלות ישראל. לצערנו, הבטחות הממשלה על ריבונות עד כה לא קוימו וההצעה בתוכנית של נתניהו, יוצרת מדינה ערבית דה פקטו בליבה של הארץ. לא לילד הזה פיללנו".

"הצעת החוק שהנחנו היום היא הריבונות המיוחלת והיא שתוריד את האיוולת של שתי מדינות לשני עמים מסדר היום. השותפות בין כל גורמי הימין בקואליציה ובאופוזיציה לקידום הצעת החוק הזו היא בשורה ונפעל יחד כדי לקדמה למען המשך התגשמות החזון הציוני", דברי סמוטריץ'.