להגן על האזרחים, בלי להיכנס לסגר

הפרופ' חזי לוי עידכן על מצב ההתמודדות עם התפרצות הנגיף וכן על אפשרות של הטלת הגבלות חדשות על האזרחים במסגרת המאבק בקורונה.

ערוץ 7 , כ"א בתמוז תש"פ

מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור חזי לוי כינס מסיבת עיתונאים מיוחדת הערב (שני) ובה אמר כי אנחנו נמצאים בגל תחלואה הולך ומתגבר.

"אני מודאג מאוד מהעלייה במספר החולים ואני מדבר אליכם כרופא. הישמעו להוראות. זאת ערבות הדדית – כולנו צריכים לעטות מסיכה כדי לא לסכן את מי שסביבנו. לא בטוח שכולנו מבינים עד כמה יש עלייה. אנחנו יכולים יחד להוריד תחלואה ולחיות בצל הקורונה".

הפרופסור לוי הדגיש כי משרד הבריאות מנסה להימנע מסגר כללי שיש בחובו נזקים כלכליים, בריאותיים ונפשיים, ולגבש הגבלות שימנעו התקהלויות. מנכ"ל משרד הבריאות שב וקרא לציבור להקפיד על הנחיות הבריאות והריחוק החברתי.

"ראינו בגל הראשון שסגר כללי יישר את העקומה. לא רוצים להגיע לסגר כללי. אנחנו עושים סגרים מקומיים, מונעים התקהלויות וקוראים לערבות הדדית. אפשר לנקוט בדרך שאין מחלה וללכת לאירועים ומועדונים אך בסופו של דבר זה כר נרחב להידבקות. חייבים לגלות אחריות כדי לא להגיע לסגר כללי".

מספר חולי הקורונה שמצבם קשה הכפיל עצמו בתוך תשעה ימים. משרד הבריאות הודיע כי כעת יש בישראל 160 חולים במצב קשה. מאמש מתו שני חולים ובכך עלה מניין המתים מאז פרוץ המגפה ל־364. מספר החולים הפעילים עלה ליותר מ־20 אלף בני אדם – פי עשרה לעומת תחילת החודש שעבר.