התוכנית אושרה, שרי ש"ס נמנעו

השרים דרעי ואביטן נמנעו בהצבעה על התוכנית הכלכלית משום שתוכנית להקמת קרן לאוכלוסיות המוחלשות לא אושרה.

ערוץ 7 , כ"א בתמוז תש"פ

התוכנית אושרה, שרי ש"ס נמנעו-ערוץ 7
אריה דרעי
צילום: דוברות הכנסת – עדינה ולמן

יו״ר שס השר אריה דרעי והשר לשרותי דת, הרב יעקב אביטן, נמנעו בהצבעה על התכנית הכלכלית שאושרה היום (שני) בממשלה, לאחר שתכניתו של השר דרעי להקמת קרן ערבות להצלת האוכלוסיות המוחלשות בישראל, בעקבות משבר הקורונה, טרם אושרה.

הקרן נועדה להעניק ביטחון תזונתי לאוכלוסיות המוחלשות. בימים האחרונים העלה השר דרעי את תוכניתו בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כץ שהביעו תמיכה בתכנית.

השר דרעי הסביר את החלטתו. "לצערי, פקידי האוצר פועלים כדי למסמס את התכנית אולם הדיונים נמשכים. קרן הערבות למתן רשת לביטחון תזונתי משלימה את התוכנית הכלכלית של הממשלה. אני שמח על תמיכת שר האוצר וראש הממשלה אף ציין בישיבת הממשלה כי הדיונים בתוכנית יימשכו ".

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ, אמר לאחר אישור התוכנית, "אישרנו בממשלה היום תוכנית תקציבית רחבת היקף. יש לה שלושה מסדים מרכזיים: המסד הראשון נועד להעניק סיוע למובטלים, לאנשים בחל"ת, בעלי העסקים, העצמאיים, וחברות בהיקפים שונים. הסיוע הזה נועד לאפשר לאנשים לעבור את תקופת המשבר. שני המסדים האחרים מתחילים כבר לצפות פני עתיד".

"אנחנו נשקיע שלושה וחצי מיליארד שקלים שיוקצו עבור הכשרות מקצועיות, להשלמת הכנסות לכל מיני חברות שלא נכנסו בתכנון הראשוני. החלק החשוב ביותר הוא המסד השלישי והוא השקעה של 5 מיליארד שקלים שמיועדים לטיפול בתשתיות וצמיחה, כי אנחנו חייבים להסתכל בראייה ארוכת טווח. משבר מנהלים בשני אופנים: קצר טווח – מסייעים, ארוך טווח – משקיעים, ואנחנו מתעקשים גם על החלק הארוך טווח. כך עשינו וכך נעשה. נדאג לאנשים שצריכים עזרה כאן ועכשיו ונסתכל קדימה בבואנו להמשיך ולפתח את המשק הישראלי לימים שאחרי המשבר. הזמן להתחיל הוא עכשיו", דברי גנץ.