מועצת שומרון בתביעת לשון הרע נגד זהבה גלאון

מועצה אזורית שומרון תובעת את חברת הכנסת לשעבר. יוסי דגן: "שמים סוף לקלות שבה משחיתים את שם המתיישבים ביו"ש".

ערוץ 7 , כ"א בתמוז תש"פ

זהבה גלאון
זהבה גלאון
צילום: Tomer Neuberg/Flash90     

המועצה אזורית שומרון הגישה כתב תביעה נגד חברת הכנסת לשעבר זהבה גלאון בגין הוצאת לשון הרע ודיבה, בסך של 150 אלף שקלים.

גלאון פרסמה בטוויטר לפני כשנה ציוץ בו טענה שהמועצה 'נותנת לגיטימציה לטרור', כלשונה.

הציוץ נרשם לאחר אירוע בו תקפו מחבלים את יהושע שרמן ובתו בת ה-14 כשהיו בדרכם לביתם שבאלון מורה. המחבל ניסה לפתוח את רכבו של שרמן כשבידו סכין ולדקור את בתו. זאת בזמן שעמדו בפקק. שרמן ניטרל את המחבל בסיוע יוסף בן גוסי, תושב נוסף שנסע מאחוריו.

ארגון "בצלם" ניסה להכפיש את האב שהגן על בתו ופרסמו מסמך שטען כי המחבל נורה לאחר שכבר שכב על הקרקע. רשויות אכיפת החוק קבעו כי השניים פעלו כמצופה מהם ופעלו להגנה עצמית.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן יצא מייד באמירה ברורה שיש לגבות אותם, גיבה אותם תקשורתית, העניק לשניים צל"ש אזרחי שבוע וחצי לאחר האירוע בו אמר בין השאר: "זו התשובה שלנו לארגון בצלם הצבוע שמנסה להשחיר אב שהגן על בתו מרצח".

הענקת הצל"ש ליהושע שרמן ויוסי בן גוסי
צילום: רועי חדי

גלאון כינתה בתגובה בחשבון הטוויטר שלה המונה כ-100,000 עוקבים את הענקת הצל"ש: "מתן לגיטימציה לטרור"

ראש המועצה האזורית שומרון דרש מגלאון להתנצל על דבריה ומשסירבה הוגשה התביעה.

יש לציין כי לגבי אותו מסמך של 'בצלם' כתבה המשנה לפרקליט המדינה נורית ליטמן: "מוטב היה כי עורכי התחקיר מטעם 'בצלם' היו נוקטים משנה זהירות בטרם הקביעה כי 'מתנחלים הוציאו להורג והצבא טייח את מעשיהם'.מוטב היה להמתין לתוצאות החקירה בטרם הגעה למסקנה האמורה. יתרה מכך, לא הועברה על ידי 'בצלם' למשטרה כל ראיה שיש בה כדי לתמוך בנטען על ידם"'

"השיטה הזו, שנבחרי ציבור ידם קלה על המקלדת והם חושבים בטעות שהמתיישבים הגיבורים ביו"ש יהיו שק אגרוף לחבוט בו, ייפסק" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון.

"מי שיעז להמשיך להכפיש את המתיישבים ביו"ש, ישלם על כך לא רק תשלום ציבורי אלא גם אישי. אנחנו סיימנו לשתוק. לצערי על אף שגלאון ידעה שהדברים שלה הם הכפשה מכוונת של הקורבן בכדי לפגוע במפעל ההתיישבות, היא לא חזרה בה מדבריה, לא התנצלה בפני האב שהגן על בתו ושרמזה עליו שהוא טרוריסט. אני סמוך ובטוח שבית המשפט יחייב את גלאון ברף העליון של הוצאת דיבה ולשון הרע".

"כאזרח המדינה אין כמוני מבין את החשיבות של חופש הביטוי, חופש הביטוי הוא דבר בסיסי בדמוקרטיה, אולם חופש הביטוי הוא לא חופש השיסוי ולא חופש ההכפשה הדיבה והשקר", הוסיף דגן.