חילול בית העלמין בגרמניה: "הפעם לא מדובר באנטשימיות"

לדברי נציגי הקהילה היהודית בוורמס חילול בית העלמין במקום בוצע על ידי תימהונית ולא ממניעים אנטי יהודיים.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"א בתמוז תש"פ

חילול בית העלמין בגרמניה: "הפעם לא מדובר באנטשימיות"-ערוץ 7
הרב אביחי אפל
צילום: ערוץ 7

מתפללים שעלו אתמול להתפלל על ציוניהם של המהרם מרוטנברג ורבנים הקבורים בבית העלמין בוורמס גילו להפתעתם כי על הקברים הותז צבע כחול.

יו"ר רבני גרמניה וסגן יו"ר הועדה המתמדת של ׳ועידת רבני אירופה׳ רבה של פרנקפורט הרב אביחי אפל שהוזעק לטפל באירוע סיפר, "מבירור שערכתי עולה כי מדובר בתמהונית על גבול אי שפיות שנמלטה מאישפוז וצבעה בכחול כל מה שנקרה בדרכה".

קצין בכיר ממשטרת ריינפאלץ הממונה על אבטחת המוסדות היהודים הודיע לרב מנחם ברומר שפועל למען בתי העלמין היהודיים כי האישה שבצעה את המעשה נתפסה על חם עם ספריי הצבע בידה והיא נמצאת כעת במעצר.

בית העלמין נסגר עד ליום חמישי הקרוב. במהלך הימים הללו ייצא צוות של החברה לשימור אתרים היסטוריים בגרמניה כדי להסיר את הצבע מהמצבות העתיקות בצורה שלא תהרוס את האותנטיות שלהן.

הרב אפל הוסיף, "לצערי מקרי האנטישמיות אמנם רבים בגרמניה וכוחות הביטחון וביטחון הקהילות עושים כל אשר לאל ידם אולם במקרה זה מדובר במעשה בודד של אשה תמהונית ואין מדובר במעשה אנטישמיות".

יועץ התקשורת של הועידה ודוברה משה פרידמן הוסיף, "אני ממליץ להבא לכל מי שחפץ לשלוח הודעות דרמטיות לתקשורת לברר לפחות קודם את הפרטים ואם בידו לעשות אכן בעניין, מלבד הצהרות דקרלטיביות, הרי הוא מבורך".