אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

עשירי העולם דורשים מהממשלות שלהם להעלות את המיסים שהם משלמים, על מנת לסייע לכלכלות המקומיות להתאושש ממשבר הקורונה ולאוכלוסיה החלשה יותר.

עיתון ה"גארדיאן" הבריטי פירסם כי 83 מהאנשים העשירים בעולם פירסמו מכתב פתוח בו הם מבקשים מהממשלות שלנם להעלות את המיסים "על אנשים כמונו", כחלק מהמאבק במשבר הכלכלי העולמי בעקבות התפרצות הקורונה.

"בזמן שנגיף הקורונה מכה את העולם, למיליונרים כמונו יש תפקיד קריטי בריפוי העולם", נכתב במכתב הפתוח שפירסמו עשירי העולם. "לא, אנחנו לא אלו המטפלים בחולים במחלקות לטיפול נמרץ. אנו לא נוהגים באמבולנסים שיביאו את החולים לבתי החולים. אנחנו לא עוסקים במילוי מחדש של מדפים בחנויות מכולת או מספקים אוכל מדלת לדלת. אבל יש לנו כסף, והרבה כסף. כסף שנחוץ כעת בצורה נואשת עת וימשיך להיות נחוץ בשנים הבאות, שכן העולם שלנו מתאושש מהמשבר הזה. המשבר הכלכלי מהמגיפה ימשך עשרות שנים ויכול לדחוף חצי מיליארד אנשים נוספים לעוני", כתבו עשירי העולם.

לאחר מכן הם דורשים במכתב מהממשלות להעלות את המיסים עליהם, ומבהירים כי הם מוכנים לשלם מיסים גבוהים מהרגיל על מנת לסייע בהתאוששות הכלכלית. "על ממשלות ברחבי העולם להתייחס לחוסר השוויון העולמי ולהכיר בכך שהעלאת המס על בעלי ההון ושקיפות מס בינלאומית גדולה יותר הם חיוניים לפיתרון בר-קיימא לטווח הארוך.

''לא ניתן לפתור את הבעיות שנגרמו על ידי נגיף הקורונה על ידי צדקה, לא משנה כמה נדיבה. על מנהיגי הממשלה לקחת את האחריות לגיוס הכספים שאנו זקוקים להם ולפזר אותם לאחר מכן בהגינות. אנו חייבים חוב עצום לאנשים העובדים בחזית המערכה העולמית הזו. רוב העובדים החיוניים מקבלים שכר פחות ממה שהם ראויים לו בגין הנטל שהם נושאים", נכתב במכתב הפתוח.

בין החתומים עליו נמצאים ג'רי גרינפילד שהוא מייסד שותף לגלידת בן אנד ג'רי, יורשי "דיסני" טים ואביגיל דיסני, התסריטאי והבמאי הבריטי ריצ'רד קרטיס ועוד.