מועצת שומרון נגד יו"ר מרצ לשעבר
זהבה גלאון לא מתרגשת: "תביעת השתקה"

אשת השמאל הגיבה לתביעה שהגיש נגד ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "הרג של אדם הוא לא תוצאה מבורכת הראויה לפרס אלא דבר מזעזע ומחריד".

ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תש"פ

זהבה גלאון
זהבה גלאון
צילום: Tomer Neuberg/Flash90     

יו"ר מפלגת מרצ לשעבר, זהבה גלאון, הגיבה לתביעה שהגישה נגדה המועצה האזורית שומרון לאחר שגלאון טענה כי הענקת צל"ש אזרחי ליהודי שחיסל מחבל היא מתן "לגיטימציה לטרור".

"מעולם לא פחדתי להביע את דעתי ולהלחם על עקרונותי ותביעות השתקה מהסוג הזה לא מפחידות אותי. מה לעשות, אני עדיין חושבת בניגוד ליוסי דגן, שהרג של בן אדם הוא לא תוצאה מבורכת הראויה לפרס אלא דבר מזעזע ומחריד", אמרה גלאון.

כאמור, המועצה האזורית שומרון הגישה תביעת דיבה בסך 150 אלף שקל נגד יו"ר מרצ לשעבר בגלל ציוץ בטוויטר שבו מתחה ביקורת על הענקת צל"ש לתושבי המועצה שירו למוות במחבל ערבי.

בציוץ כתבה גלאון כי "במועצה אזורית שומרון החליטו להעניק צל"ש אזרחי לשני המתנחלים שחיסלו את עבד אל-פתח, דקה אחרי שתחקיר בצלם מגלה שהם ירו בו כשהוא לא היווה איום ושחיילי צה"ל נשלחו למחוק את התיעוד מהמצלמות באזור. מחפשת בנרות את תגובת המערכת הפוליטית ללגיטימציה הזו לטרור. בטח לא התאוששו עדיין מהבחירות".

במועצת שומרון טוענים כי ארגון השמאל הקיצוני "בצלם" ניסה להכפיש את האב שהגן על בתו בפיגוע, "רשויות אכיפת החוק הודיעו כי השניים פעלו כמצופה מהם ופעלו להגנה עצמית", אמרו במועצה.

ראש המועצה יוסי דגן דרש מגלאון להתנצל על דבריה, וכשסירבה הגיש נגדה תביעה. "השיטה הזו, שנבחרי ציבור ידם קלה על המקלדת והם חושבים בטעות שהמתיישבים הגיבורים ביהודה ושומרון יהיו שק אגרוף לחבוט בו, תיפסק", תקף דגן, "מי שיעז להכפיש את המתיישבים, ישלם על כך לא רק תשלום ציבורי, אלא גם אישי".

הענקת הצל"ש ליהושע שרמן ויוסי בן גוסי
צילום: רועי חדי