יו״ר ור״ה מתפטר ומשתלח בזאב אלקין

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין הודיע היום (שלישי) על התפטרותו מראשות ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה).

ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תש"פ

השר אלקין
השר אלקין
צילום: TPS

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין הודיע היום (שלישי) על התפטרותו מראשות ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה). זאת, במחאה על החלטתו של השר להשכלה גבוהה זאב אלקין להזיז מתפקידה את ממלאת מקום מנכ"לית המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג), מיכל נוימן.

רובין מתח ביקורת חריפה על אלקין וכינה אותו "קומיסר ההשכלה הגבוהה". "ידענו בעבר מאבקים על חופש הביטוי ועצמאות ההשכלה הגבוהה, אך הרס חסר מורא המונע מאינטרסים פוליטיים צרים, טרם חווינו.

״תקופה קשה דורשת צעדים קשים. ולכן, כצעד של מחאה ומתוך תחושה של סכנה אמיתית לעתיד ההשכלה הגבוהה בישראל, החלטתי לנקוט בצעד חריף שאף יו"ר ור"ה בעבר לא נקט - החלטתי להתפטר מתפקידי כיור ור"ה".

"בכך אצית את אש המרד בקרב כל הסגל האקדמי בישראל, ציבור הסטודנטים, וכל אדם במדינת ישראל שעתיד הדמוקרטיה, המדע, המחקר, והחופש לחשוב יקרים לליבו...חייבים להתעורר - טורקיה זה כאן".

המכתב המלא

תנועת "אם תרצו" מברכת על החלטתו של רובין להתפטר מתפקידו כיו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות.

"מדובר בגוף שאין לו זכות קיום הפועל מכספי מיסים שאף אחד לא הקצה לו, ואשר נאבק בכל כוחו נגד ההכרה באוניברסיטת אריאל ובהמשך נגד הקמתה של הפקולטה לרפואה באריאל.

״כעת כשהלוט הוסר מן הגוף הפיקטיבי הזה, טוב עשה היו"ר שהחליט ללכת הביתה. אנו מקווים כי מעשה זה יעודד בכירים נוספים במערכת האקדמית הישראלית הסובלת מפוליטיזציה פוסט ציונית נוראה, ללכת בעקבותיו כדי לאפשר לחופש הדעות, השוויון והפלורליזם לשוב אל כותלי האקדמיה. אנו מברכים את השר זאב אלקין על עמידתו האיתנה למען הסטודנטים ולמען כלל החברה הישראלית והמחשבה החופשית", הוסיפו באם תרצו.